Kontrole legalnosci oprogramowania?

ale czy do wszystkich nawet userow prywatnych czy tylko do podmiotow gospodarczych firm itp

Czytasz Ty w ogóle co Ci piszemy :?: :?

Tak na logike to lepiej łapać grube ryby czy płotki ?? Pomijając fakt, że organizacja zwie się Business Software Alliance

czytam tylko mam krotka dobra pamiec :stuck_out_tongue: ale jaka gruba ryba moze byc ktos prowadzacy dzialalnosc gospodarcza :smiley: chyba nie w polsce :smiley:

z raportu bsa

“W Polsce wskaźnik kradzieży własności intelektualnej wzrósł o 1% i wynosi obecnie 59%. Stawia to nasz kraj na drugim miejscu, tuż po Grecji (62%), wśród państw Unii Europejskiej pod względem używania nielegalnych kopii programów komputerowych. Mimo niewielkiego spadku średniego wskaźnika piractwa w 2004 r. światowy przemysł i gospodarka ponosi coraz większe szkody. Od rządów poszczególnych krajów oczekiwane są bardziej zdecydowane działania.”

Niech oni zadzialaja i spuszcza ceny dla niemca czy francuza nie stanowi takiego problem zakupu orginalow gdyz przeliczajac na ich zarobki to i tak placa o wiele mniej niz my !!

A co, nie ma u nas firm zagranicznych :roll: :stuck_out_tongue:

ale nie o to mi chodzi chodzi mi o przecietnego kowalskiego

Portal jest o legalnym sofcie ale zdziwili by sie wszyscy ile osob korzysta z piratow publicznie krzyczac i wypierajac sie ze oni nic nigdy!! Polityka portalu jest dobra tylko ze inni tzn koncerny i firmy tez niech nam dadza zyc a nie srubuja cen !!

A słyszałeś o czymś takim jak freeware i OpenSource?? Bo ja tak i np. na wszystko znalazłem darmowy odpowiednik ;]

nigdy freeware lub opensource nie jest tak samo funkcjonalne jak licencjonowany produkt napewno nie w kazdym przypadku!! albo tak jak winda do linuxa nie tak samo rozpowszechniony. Gdyby programy spod windy chodzily na linuxie dawno bym juz ja wywalil do smieci. I tak uwarzam ze linux jest lepszy ale nie tak samo popularny a co za tym idzie troche ogranicza. :frowning:

http://www.winehq.com/

a zna sie ktos na tyle zeby mi pomoc po przesiadzce na linuxa. Uzywalem juz go w wersji mendrake i red hat ale na dobrego usera nie wygladam.Czuje ze bede mial problemy ze sterownikami oraz skonfigurowaniem mojego radiowego neta gdyz takich operacji nie wykonywalem na linuxie.A o tym ze mozna wrzucic jakis program czy jadro to slyszalem tylko ciekawi mnie na ile to dziala i jak to dokladnie wyglada ?? czy wszystko chodzi jak pod win czy gry programy beda dzialac nawet te ktore potrzebuja bibliotek directx ?? Jak to dokladnie wyglada ?? ktos wie ??

A czy jak mam WinXP Pro odchudzinego za pomocą NLite to mogą mi coś zrobić ??

Draco27 - te pytania, to do działu o linuksie.

czyli reasumujac majac firme i komputer jestesmy narazeni na ataki BSA ktora ma prawo wejsc sprawdzic i zabrac ale jako anonimowi userzy nie bedziemy nekani przez te szacowna instytucje tylko ewentualnie przez sama policje. Tak wynika ale czy ktos wie kiedy BSA zaatakuje :smiley: