Kontroler ethernet


(Rafaello2004) #1

witam mam problem z utworzeniem sieci.

komputer jest przeinstalowany, sterowniki są zainstalowane i we właściwościach "Moje miejsca sieciowe" mam tylko jedno połączenie wpisałem all i pisze ze kabel jest nie podłączony. a przed formatem były dwa połączenia lokalne i bezprzewodowe.

bo można było wybrać z jaka siecią ma się łączyć i teraz nie potrafię stworzyć tego drugiego połączenia i jak to zrobić?

z góry dzięki za pomoc pozdrawiam.


(Sebastianchrzan) #2

jaki internet?jaki dostawca?Masz hasło i login?


(Agatonster) #3

kosciel1990 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Rafaello2004) #4

nie mam ani loginu ani hasła, dostawcę napiszę później gdyż to nie mój komputer.

we właściwościach mojego komputera w sprzęcie jest znak zapytania

chodzi o ten kontroler ethernet no ale mi to dużo nie mówi wiem że jest to związane z kartą sieciową.


(Tompyk) #5

Jeżeli w menedżerze urządzen widnieje po reinstalacji kontroler ethernet to znaczy, że nie masz zainstalowanych sterowników do karty sieciowej, a co za tym idzie nie masz sieci.


(Rafaello2004) #6

no właśnie wiem ;( ale zainstalowałem sterowniki do sieci LAN i jest problem bo gościu co robił neta koleżance podłączył druga kartę sieciową i ona potrzebuje połączenia bezprzewodowego a ja nie wiem jak utworzyć to połączenie lub jakie sterowniki ściągnąć wieczorem będę miał komputer u siebie to może napisze więcej. chyba że ktoś coś wymyśli


(Tompyk) #7

Sterowniki to koleżanka powinna była dostać od tego gościa, a jeżeli chodzi o tworzenie połączenia bezprzewodowego to na tym forum i w samym internecie jest pełno informacji - tylko trzeba chcieć poszukać.


(Rafaello2004) #8

no właśnie powinna :confused: i mam z tym problem a czy da się stworzyć połączenie bezprzewodowe tą ikonkę na zwykłym kompie? tzn nie musi się łączyć ale czy jest taka możliwość? utworzenia takiego połączenia w ogóle?


(Tompyk) #9

Jeżeli będziewsz miał zainstalowane sterowniki to można storzyć połączenie bezprzewodowe (konfiguracja) bez obecności sieci.


(Rafaello2004) #10

to chyba raczej jakiś sterowników brakuje zrobię później zdjęcia wyjścia karty sieciowej bo ta karta w ogóle jakaś dziwna jest ... w każdym razie dziękuje za pomoc później się odezwę i wkleję zdjęcie.

-- Dodane 05.08.2009 (Śr) 16:01 --

tutaj są zdjęcia karty sieciowej i tego co wyskakuje :confused:

http://www.speedyshare.com/830547206.html

kabel od neta i wyjście karty sieciowej

chodzi mi o takie coś :

http://www.speedyshare.com/147571645.html -- > takie coś mam

http://www.speedyshare.com/958968370.html -- > a takie chcę mieć


(Tompyk) #11

Karta jest jak najbardziej normalna - bezprzewodowa - a kabelek zapewne idzie do anteny

Jedyny w tym wszystkim problem to brak sterowników.

Patrząc na ten model karty, w necie znalazłem te sterowniki - spróbuj

http://netcominternet.pl/uploads/WL8303v165.zip


(Rafaello2004) #12

już wczoraj all rozwiązałem dziękuje Topyciu za pomoc :wink: karta sieciowa to realtek 8180L wyciągnąłem kartę sieciową i spisałem numer i znalazłem sterownik pozdrawiam. temat do zamknięcia