Kontroler Microsoft Xbox360/PC

Witam.

Pragnę nabyć sprzęt wymieniony w temacie. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy padem przewodowym a bezprzewodowym. Czytałem opinię różnych ludzi w różnych serwisach. Ludzie narzekają między innymi na opóźnienia i dyskomfort spowodowany umieszczeniem baterii w wersji bezprzewodowej. Czy ktoś z posiadaczy może się wypowiedzieć na ten temat? Interesuje mnie również jaka jest długość przewodu w wersji przewodowej. Początkowo napaliłem się na pada bezprzewodowego ( :smiley: ) ale zarówno cena jak i te baterie umieszczone pod spodem zraziły mnie.

Posiadam bezprzewodowe i nie narzekam na jakieś opóźnienia czy dyskomfort z powodu baterii więc co do tej kwestii to tyle w temacie.

Co do długości przewodu to ma on 300cm. Jedyny dyskomfort dla mnie wynikający z posiadania bezprzewodowego to baterie - które lubią padać w najmniej oczekiwanym momencie - więc sugerowałbym od razu zakup ładowarki+akumulatory x4.

Posiadam i ładowarkę i akumulatorki :smiley: Czy pad nie jest przez to bardziej ciężki? Czy te odstające baterie nie przeszkadzają w ułożeniu palców po drugiej stronie pada?

Druga sprawa, po przeglądaniu allegro i innych sklepów internetowych zauważyłem, że istnieją różne wersje tych padów. Którą wybrać? czym się różnią?

No to problem z głowy :wink: Baterie starczają na ok 30-35h pracy.

W moich łapkach leży wyśmienicie, nie jest ciężki jest dobrze wyważony nawet bym powiedział :wink: - mam takie standardowe łapki - nie jakieś bochenki :smiley:

Nie, fakolce super pasują w tą przestrzeń, wszystkie paluchy są luźne - ergonomia idealna dla mnie (np pady ps2/ps3 powodowały u mnie bóle ścięgien i opuszków)

Podaj linki do dwóch różnych padów zobaczymy o co tam chodzi.

Jeszcze dwie sprawy, wibracje - mogą denerwować i czasem jest problem z ich wyłączeniem , ale jest na to świetne lekarstwo - podmiana jednej biblioteki, zamieszczałem już tu linka i jak będzie trzeba znajdę i podam. Pada trzeba wyłączać przez odpięcie “pojemniczka” na baterie.

edit:

a propos permanentnego wyłączenia wibracji: xbox-360-wireless-pad-warto-t499351.html#p3140633

NSF-00002,

JR9-00010,

B4F-00017,

JR9-00002,

JR9-00007,

NSF-00014.

Na allegro piszą jeszcze coś na temat wersji SLIM.

Szczerze to nie mam pojęcia czym mogą się różnić, nasuwa mi się jedna myśl że wersje mogłyby być wprowadzane wraz z nowszymi wersjami x360, oraz numerek zależy od koloru :wink: i zastosowania - są np pady bezprzewodowe które nie maja oznaczenia “for windows” , co nie znaczy że nie działają na PC - działają bo mam takie od konsoli, receiver dokupywałem osobno na allegro.

Nie widzę też na swoim któregoś z tych oznaczeń…

Slim…pewnie jest od x360 Slim :wink: Pady jako tako, raczej niczym innym się nie różnią.

Mnie się wydaje, że w jednych te dolne “rogi” są bardziej wysunięte w innych są ciut krótsze i bardziej zaokrąglone. Może takie optyczne złudzenie tylko.

Albo złudzenie optyczne albo kosmetyka. Jak miałbym określić którego ja mam, to celowałbym w te “z dłuższym rogami” ale to zależy jak na niego popatrzę :wink:

Czy jednak coś w tym jest :smiley: i to właśnie one podobają mi się bardziej.

Jeżeli coś w tym faktycznie jest - to dobrze/lepiej je się trzyma :wink:

Zamawiam chyba tego, najtańszy jest :smiley:

http://allegro.pl/microsoft-pad-bezprze … 88162.html

Dobry wybor.

Mam nadzieje, że będę zadowolonym użytkownikiem tego pada :smiley: dawno temu kupiłem pada Media Techa M171, niestety był to straszny niewypał. Analog przestał działać po kilku dniach, potem było już tylko gorzej. Potem już marzyłem tylko o padzie od xboxa. Niestety, zawsze wypadały inne wydatki i zawsze był poza moim zasięgiem :frowning: teraz pora go mieć :smiley:

Przez moje łapy również przeszło wiele padow/dżojstików i wszelkiej maści przeróżne badziewie jak i tak zwane firmówki… wszystko jakoś szybko popadało a pad od x360 żyje już parę lat i ma się całkiem dobrze :wink:

Pad dziś doszedł :smiley: z pada jestem mega zadowolony za to z moich umiejętności gry na nim w ogóle :frowning: muszę trochę doświadczenia złapać. Łukash powiedz mi, do czego służą te cztery światełka dookoła przycisku xbox’a? Aktualnie świeci się ta oznaczona nr 1. To jakiś stan baterii? W innych padach taki przycisk zmieniał konfiguracje pada na alternatywną.

Te światełka to numer kontrolera, przy niskim stanie baterii wszystkie światełka wokół przycisku X powinny tak jakby “migać”.

Do pada szybko się przyzwyczaisz, na początku gra szła mi lekko mówiąc opornie. Pograłem tydzień/dwa i po tym czasie już wszystko weszło mi w nawyk. :slight_smile:

nr kontrolera to znaczy? czyli ten pad nie ma innych trybów?

Nr kontrolera podłączonego do tego samego odbiornika, np. jakbyś podłączył innego pada to na nim zaświeciłaby się lampka przy cyfrze 2.

Inaczej nie umiem tego wytłumaczyć. :wink:

Zrozumiałem już za pierwszym razem tylko pewności nie miałem czy dobrze rozumie :stuck_out_tongue:

Polecam Ci jeszcze do tego pada dokupić kabel Play & Charge + Akumulator specjalny do pada. W empiku mają taki za 50 zł i oryginalne od M$ chyba coś koło 70-80. Jak zacznie wtedy kółko migać na znak słabej baterii, a grasz np. po sieci to możesz podłączyć i masz pewność, że Ci nie padnie jak akurat będziesz grał.