Kontroler Microsoft Xbox360/PC


(ByczY) #1

Witam.

Pragnę nabyć sprzęt wymieniony w temacie. Zastanawiam się nad wyborem pomiędzy padem przewodowym a bezprzewodowym. Czytałem opinię różnych ludzi w różnych serwisach. Ludzie narzekają między innymi na opóźnienia i dyskomfort spowodowany umieszczeniem baterii w wersji bezprzewodowej. Czy ktoś z posiadaczy może się wypowiedzieć na ten temat? Interesuje mnie również jaka jest długość przewodu w wersji przewodowej. Początkowo napaliłem się na pada bezprzewodowego ( :smiley: ) ale zarówno cena jak i te baterie umieszczone pod spodem zraziły mnie.


(Łukash) #2

Posiadam bezprzewodowe i nie narzekam na jakieś opóźnienia czy dyskomfort z powodu baterii więc co do tej kwestii to tyle w temacie.

Co do długości przewodu to ma on 300cm. Jedyny dyskomfort dla mnie wynikający z posiadania bezprzewodowego to baterie - które lubią padać w najmniej oczekiwanym momencie - więc sugerowałbym od razu zakup ładowarki+akumulatory x4.


(ByczY) #3

Posiadam i ładowarkę i akumulatorki :smiley: Czy pad nie jest przez to bardziej ciężki? Czy te odstające baterie nie przeszkadzają w ułożeniu palców po drugiej stronie pada?

Druga sprawa, po przeglądaniu allegro i innych sklepów internetowych zauważyłem, że istnieją różne wersje tych padów. Którą wybrać? czym się różnią?


(Łukash) #4

No to problem z głowy :wink: Baterie starczają na ok 30-35h pracy.

W moich łapkach leży wyśmienicie, nie jest ciężki jest dobrze wyważony nawet bym powiedział :wink: - mam takie standardowe łapki - nie jakieś bochenki :smiley:

Nie, fakolce super pasują w tą przestrzeń, wszystkie paluchy są luźne - ergonomia idealna dla mnie (np pady ps2/ps3 powodowały u mnie bóle ścięgien i opuszków)

Podaj linki do dwóch różnych padów zobaczymy o co tam chodzi.

Jeszcze dwie sprawy, wibracje - mogą denerwować i czasem jest problem z ich wyłączeniem , ale jest na to świetne lekarstwo - podmiana jednej biblioteki, zamieszczałem już tu linka i jak będzie trzeba znajdę i podam. Pada trzeba wyłączać przez odpięcie "pojemniczka" na baterie.

edit:

a propos permanentnego wyłączenia wibracji: xbox-360-wireless-pad-warto-t499351.html#p3140633


(ByczY) #5

NSF-00002,

JR9-00010,

B4F-00017,

JR9-00002,

JR9-00007,

NSF-00014.

Na allegro piszą jeszcze coś na temat wersji SLIM.


(Łukash) #6

Szczerze to nie mam pojęcia czym mogą się różnić, nasuwa mi się jedna myśl że wersje mogłyby być wprowadzane wraz z nowszymi wersjami x360, oraz numerek zależy od koloru :wink: i zastosowania - są np pady bezprzewodowe które nie maja oznaczenia "for windows" , co nie znaczy że nie działają na PC - działają bo mam takie od konsoli, receiver dokupywałem osobno na allegro.

Nie widzę też na swoim któregoś z tych oznaczeń...

Slim...pewnie jest od x360 Slim :wink: Pady jako tako, raczej niczym innym się nie różnią.


(ByczY) #7

Mnie się wydaje, że w jednych te dolne "rogi" są bardziej wysunięte w innych są ciut krótsze i bardziej zaokrąglone. Może takie optyczne złudzenie tylko.


(Łukash) #8

Albo złudzenie optyczne albo kosmetyka. Jak miałbym określić którego ja mam, to celowałbym w te "z dłuższym rogami" ale to zależy jak na niego popatrzę :wink:


(ByczY) #9

Czy jednak coś w tym jest :smiley: i to właśnie one podobają mi się bardziej.


(Łukash) #10

Jeżeli coś w tym faktycznie jest - to dobrze/lepiej je się trzyma :wink:


(ByczY) #11

Zamawiam chyba tego, najtańszy jest :smiley:

http://allegro.pl/microsoft-pad-bezprze ... 88162.html


(Łukash) #12

Dobry wybor.


(ByczY) #13

Mam nadzieje, że będę zadowolonym użytkownikiem tego pada :smiley: dawno temu kupiłem pada Media Techa M171, niestety był to straszny niewypał. Analog przestał działać po kilku dniach, potem było już tylko gorzej. Potem już marzyłem tylko o padzie od xboxa. Niestety, zawsze wypadały inne wydatki i zawsze był poza moim zasięgiem :frowning: teraz pora go mieć :smiley:


(Łukash) #14

Przez moje łapy również przeszło wiele padow/dżojstików i wszelkiej maści przeróżne badziewie jak i tak zwane firmówki... wszystko jakoś szybko popadało a pad od x360 żyje już parę lat i ma się całkiem dobrze :wink:


(ByczY) #15

Pad dziś doszedł :smiley: z pada jestem mega zadowolony za to z moich umiejętności gry na nim w ogóle :frowning: muszę trochę doświadczenia złapać. Łukash powiedz mi, do czego służą te cztery światełka dookoła przycisku xbox'a? Aktualnie świeci się ta oznaczona nr 1. To jakiś stan baterii? W innych padach taki przycisk zmieniał konfiguracje pada na alternatywną.


(Qba_) #16

Te światełka to numer kontrolera, przy niskim stanie baterii wszystkie światełka wokół przycisku X powinny tak jakby "migać".

Do pada szybko się przyzwyczaisz, na początku gra szła mi lekko mówiąc opornie. Pograłem tydzień/dwa i po tym czasie już wszystko weszło mi w nawyk. :slight_smile:


(ByczY) #17

nr kontrolera to znaczy? czyli ten pad nie ma innych trybów?


(Qba_) #18

Nr kontrolera podłączonego do tego samego odbiornika, np. jakbyś podłączył innego pada to na nim zaświeciłaby się lampka przy cyfrze 2.

Inaczej nie umiem tego wytłumaczyć. :wink:


(ByczY) #19

Zrozumiałem już za pierwszym razem tylko pewności nie miałem czy dobrze rozumie :stuck_out_tongue:


(Raapid96) #20

Polecam Ci jeszcze do tego pada dokupić kabel Play & Charge + Akumulator specjalny do pada. W empiku mają taki za 50 zł i oryginalne od M$ chyba coś koło 70-80. Jak zacznie wtedy kółko migać na znak słabej baterii, a grasz np. po sieci to możesz podłączyć i masz pewność, że Ci nie padnie jak akurat będziesz grał.