Kontroler PCI ATA 133 nie działa w WIN 7 64bit

Zakupiłem kontroler PCI, który obsługuje dyski ATA 133 UDMA5, taki właśnie dysk podłączyłem do niego ponieważ na płycie ASRock P67 Pro 3 nie ma kontrolera ATA. Odziwo dysk jest prawidłowo wykrywany przez urządzenie na starcie (WDCawiar 40GB), ale tylko w biosie kontrolera PCI. Niestety w WIN 7 64 bit, menażer wskazuje niepoprawnie zainstalowany sterwonik, pisze tylko ogólnie: “kontroler raid”. Ale partycji nie ma, nie wykrywa choć dysk na starym komputerze był formatowany. Całkiem możliwe że na XP chodziłoby normalnie, dysku potrzebuje tylko do magazynowania ważnych danych, czyli kopii itd.

Podaje link do urządzenia:

http://vegacom.eu/product-pol-9033-KONT … W-ATA.html

Szukałem sterwoników do win.7 ale nie mogę znaleeżć, bios tego urządzenia jest z roku: 2005, nie wiem czy aktualizacja by nie pomogłą ?

Czy jest taka możliwość że to nigdy mi nie zadziała pod WIN 7 a może jest potrzebna jakaś konfiguracja w biosie ?

W ostateczności spróbuję na XP i ewentualnie będę w razie wypadku uruchamiał starszy system do przenoszenia, kopiowania danych na stary dysk.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Do karty nie dostałeś płytki ze sterownikami? Windows Update milczy?

Jaki chipset ma ten kontroler?

jest to model: Fast Track 376, sterwoniki na płytce nie odpalają. W ogóle nie moge otworzyć płyty.

Dodane 15.01.2013 (Wt) 11:30

Aha zauważyłem że w biosie płyty głównej kontroler raid FT 376 jest wykrywany tam gdzie mój obecny główny dysk twardy 1TB.

A spróbuj tych sterowników:

Nie pomogło, tzn. nie działają w windows 7 64 bit, ale w pliku instrukcji jest uwzględnione że model: 378 jest pod Win x64 zaś mój 376 jest przypisany w folderze ze sterownikami do systemów 32bit (Win. XP, 2000 itd.). Wniosek taki że pod Wndowsa 7 prawdopodobnie nie zrobiono sterownika, tylko pod ten nowszy model - 378 a ja mam niestety: 376. Ale dzięki bo przynajmniej pod XP będę miał sprawny dysk na wszelkie kopie bezpieczeństwa małych plików.

Dzięki wielkie