Kontroler PCI - veryfing dmi pool data

Mam problem, ostatnio kupiłem kontroler PCI Sil 3132 

 

2 x wewnętrzny port SATA 
2 x zewnętrzny port eSATA 
Chipset: Sil 3132 
Kompatybilne z PCI Express Base Specification 1.0a 
Kompatybilne z Serial ATA 1.0a oraz pełna kompatybilność z Serial ATA II 
Instalacja w porcie PCI Express 
Wsparcie dla RAID 0 RAID 1 oraz RADI 0+1 
Maksymalny transfer do 300 Mbps 
Wspiera NCQ (Native Command Queuing) 
Hot-Plug 
Wspiera systemy operacyjne: Windows 8, 7, Vista, XP i Mac OS 10.x

 

 

Pod Windows kontroler jest rozpoznawany, gdy tylko podłącze np. nagrywarkę bądź dysk, wtedy stoi na napisie Veryfing DMI pool data…, płyta w 100% sprawna, bios do płyty głównej zaktualizowany do najnowszego (nie beta). Co zrobić aby się uruchomił system wraz z kontrolerem w którym podłączona jest nagrywarka/hdd? Dodam, że jak jest załadowany Windows (bez podłączonej nagrywarki) z kontrolerem, gdy podłącze nagrywarke do kontrolera to mi ją wykrywa i normalnie działa tylko przy restarcie kompa nie może zbotować jakby dysku z windą i muszę znowu odłączyć/podłączyć 

 










Zmień slot PCI dla tej karty na ostatni lub przed ostatni PCI.

 

Działa na sterach 7, czy dogrywałeś producenta?

 

A Ty nie masz portów sata na płycie?

Wydaje mi się, że nie mogę podłączyć go pod slot PCI ponieważ jest to kontroler na PCI-E 1x lub 16x (zmieniłem również zamiast grafiki pod x16 to samo)

 

sil3132.jpg

To zostaje jeszcze zrobić reset biosu baterią - niech bios ponownie przydzieli zasoby?

 

 

 

Taką kartę to kupuje się na PCI, stara płyta, te porty dopiero wchodziły do użytku - a praktycznie nikt z nich nie korzysta i tak może być.

Skoro DZIAŁA w Windowsie czyli czyta tylko nie może dobrze zbotować podczas uruchomienia lub coś innego, Na PCI-Express to samo czyta tylko w Windowsie jak podłącze Hot Plug czyli przy załadowanym systemie. Płyta starsza asus p5gc-mx nie ma problemu z obsługą. 

Komunikat mówi wyraźnie, jest problem z weryfikacją ustawień urządzeń przez bios - coś mu nie pasuje? albo nie potrafi zapisać zmian?

 

Zrób reset biosu porządny i sprawdź.

 

 

EDIT:

 

Powyłączaj zbędne urządzenia w biosie, może konflikt, brak zasobów - porty COM,LPT i inne jak nie używasz.

Porty COM, LPT i inne - możesz mi powiedzieć gdzie to dokładnie bo coś nie widze :]

 

 

On-Chip Primary PCI IDE oraz On-Chip Secondary PCI IDE na Disabled

Ale to dopiero po resecie biosu?

 

Onboard Serial

Onboard Parallel i inne.

Po restarcie BIOSU przy ładowaniu, pojawił się komunikat DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER , On-Chip SATA Mode musiałem przestawić z Auto na Ehanced, wtedy załadował się system co do podłączonych jednocześnie nagrywarki, niestety najpierw tak jak pisałem, DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER, po przestawieniu na Ehanced, Veryfing DMI pool data…, i wisi, odłączyłem znów to samo

 

Słyszałem coś na połączeniu biosa tzn. ten kontroler posiada osobny bios i podobno łączy się go z biosem od płyty głównej

 

Jest to takie same urządzenie jak np: karta grafiki, bios kontrolera służy do zarządzania kartą sata.

Heh okazało się, że wystarczyło podłączyć do kontrolera dysk z windą wtedy się załadował :smiley: Jestem bardzo szczęśliwy męczyłem się z tym trzy bite dni a na koniec takie rozwiązanie :smiley: Dzięki za pomoc