Kontroler przewodowy XBox 360 wykrywany w systemie jako inny pad

Witam. Mam problem z ww. padem. Jak wiadomo, Windows 7 powinien automatycznie zainstalować odpowiedni sterownik. I zrobił to dobrze - pad jest widoczny w aplecie Urządzenia i Drukarki jako “XBox 360 Controller for Windows”. Problem polega na tym, że w Kontrolerach gier wykrywany on jest jako mój poprzedni pad, czyli  “SL-6566 (Controller)”. I w tym momencie dochodzę do najważniejszego, drugiego problemu - ponieważ nie mogę poprawnie skalibrować gałki analogowej, postać w grze, kiedy pociągnę gałkę w górę, zaczyna biec wokół (Final Fantasy XIII-2) lub po hiperboli (Dark Souls 1 i 3; o dziwo w części drugiej postać porusza się prawidłowo). Próbowałem skalibrować go w tym aplecie do poprzedniego pada, ale nie przyniosło to pozytywnego rezultatu.

odinstaluj wszystkie sterowniki od padów i podłącz go jeszcze raz i powinno się naprawić

Już to robiłem i niestety nie pomogło.

a masz może zainstalowaną aplikację Microsoft Xbox 360 Accessories 1.2 w niej są zawarte najnowsze sterowniki do kontrolerów od xboxa, a doinstalowywałeś może sterowniki z płyty do tego speedlinka? jeżeli tak to najprawdopodobniej podmienił biblioteki żeby mógł współpracować z xinput. myślę że podłączenie go jeszcze raz i usunięcie pada w menadżerze urządzeń wraz z jego plikami od sterownika i zainstalowanie apki od M$ powinno go naprawić

Napisałeś to tak chaotycznie, że nie wiem w jakiej kolejności to zrobić. Ale za to mam inne pytanie - czy to normalne, że galka analogowa w tym padzie nigdy nie wraca w to samo centralne miejsce. Sprawdziłem go zarówno pod Windows 7 (Kontrolery Gier --> Właściwości) i Ubuntu 16.04 (komenda “jstest-gtk”), i w obu przypadkach wskaźnik nigdy nie wraca w centralną pozycję. Czy to oznacza, że powinienem oddać pada na gwarancję?

gałka powinna zawsze wracać na centralne miejsce, kalibracja może pomóc, jak nie to wyrobiona jest gałka lub wada fabryczna.