Kontroler RAID, SATA + PATA (ATA133)

Witam! Mam problem z kontrolerem RAID jaki niedawno kupiłem, otóż gdy go podłączyłem i zainstalowałem w windows po podłączeniu dysków nie chce mi wystartować system! Windows mam na dysku SATA podłączony do portu SATA0 kontroler RAID (szyna PCI) jest na dyski ATA133 (EIDE) 2x160GB. Można zmienić konfiguracje systemu żeby to chodziło, zmiany w BIOSIE??

Nie chce wystartować, ale co się dzieje? Błąd jakiś? ZAwiesz się podczas odpalania? Więcej konkretów.

Chodzi o to że po wykryciu kontrolera w biosie nie chce wystartować system, raz gdy ustawiam zeby startował z hdd0 nie widzi systemy boot disk failure a drugi raz gdy ustawiam na scsi/sata przy odpiętych dyskach od kontrolera PCi startuje z dysku sata a przy podpiętych dyskach staje i po wykryciu dysków przy kontrolerze nie reaguje, płyta EPOX 8rda3+. Podejżewam ze jesdną z przyczyn może byc powtarzający się wpis w pliku boot.ini. Kanał 0 na płycie i kanał 0 kontrolera RAID, jak powinny być ustawione zworki przy dyskach podpiętych do kontrolera?? Pozdrawiam

MAsz dwa razy winde zainstalowaną tak? Jedna wersja na SATA druga na ATA w RAID? Ustaw w BIOS inną kolejność bootowania. HDD_0 to może być inny kontroler.

To chyba nie mz znaczenia bo kontroler działa oddzielnie. Nie powinno być problemów z kolejnością dysków. To inny kontroler.

Może być też tak, że nie masz zainstalowanych sterowników kontroloera na dysku podpiętym przez PCI. Niestety bez tego win nie ruszy. Wiem bo miałem przez spory czas w domu tak podpięty dysk.

Przepraszam ze temat zacząłem z innego konta (konta kolegi) swojego nie miałem a sprawa była i jest pilna!

Windy nie mam zainstalowanej DWA RAZY, sterowniki pod windows są wgrane, windows się odpala gdy kontroler jest włozony ale nie ma do niego podPiętych dysków gdy podepne dyski nie chce się odpalić staje zaraz po wykryciu macierzy RAID 0!

Pozdrawiam

Staje już w BIOS?

Co z tym?

Tak własnie staje na ostatniej tabelce przez załadowaniem sie windows, mój bios ma troche inne ustawienia, system mam na dysku sata więc musze ustawic bootowanie na scsi/sata (taką mam opcje w first boot device) i odpala sie bez problemu gdy nie mam dysków podpiętcyh do drugiego kontrolera na PCI, jesli ustawie na hdd 0 wszystko jest dobrze ale na końcu pisze disk failure no system detected czy coś takiego a macierz dykową bezproblemu wykrywa. BIOS AWARDA

Złączono Posta : 11.01.2007 (Czw) 12:13

Czy pomoże opcja ze startowej płytki windows z konsoli FIXBOOT??

problem polega na tym ze po podlaczeniu dyskow do kontrolera dysk logiczny utworzony w raid staje sie dyskiem z ktorego bios chce ladowac system nalezy probowac zmienic ustawienia w biosie plyty lub kontrolera (jezeli ten takowy posiada)

Ok nie ma juz problemu, rozwiązałem go sam. Po prostu błąd przerwań! Współdzielone przerwanie z kontrolerem SATA wbudowanym w płyte!! Ale dzięki za wsparcie