Kontroler SATA RAID - błąd z drugim dyskiem

Witam.

Kupiłem na allegro ten oto przedmiot : http://allegro.pl/020-kontroler-karta-r … 93360.html .

Dysk 250GB, który mam podłączony do komputera (SATA1) działa normalnie. Uruchomiłem system, zainstalowałem sterowniki od tego urządzonka i zresetowałem komputer. Dysk drugi - 80GB mam podłączony do tej karty do SATA2. Dysk 1 jest to dysk rozruchowy, bez którego na moim drugim dysku system nie ruszy, więc muszę mieć dwa dyski podłączone. Przed wyborem systemu skonfigurowałem, że array 1 ma byc dysk drugi, czyli wziąłem auto-setup. Resetuje komputer, wybieram system na moim dysku, czyli na dysku 2, i już zaciesz, ładuje się ! ale przez chwilę tylko, gdyż od razu się zresetował, i tak jest za każdym razem : / W czym może tkwić problem ?

A jaki typ macierzy założyłeś? RAID 0, RAID 1 czy jeszcze inny? Zakładając macierz najlepiej mieć dwa identyczne dyski twarde. Przy różnych dyskach moga pojawić się problemy z czym też już miałem do czynienia.

Kolejna sprawa. Po co kupiłeś kartę skoro na płycie masz drugi kontroler SATA? (chyba, że podłączyłeć np napęd optyczny). Zakładam, że Twoja płyta obsługuje Raid. Jeśli obsługuje to w BIOSie jest opcja uaktywniająca funkcję Raid. W takiej konfiguracji jaką zrobiłeś to może nie ruszyć. Najlepiej jak podłączasz dwa dyski do płyty głównej, albo obydwa do karty.

Oj nawet nie wiem jakie są macierze założone … Jak to sprawdzić ? Na płycie mam właśnie uszkodzony drugi, i tylko jeden został : / w BIOS’ie uaktywniłem tą opcję, ale jak podłącze dwa dyski do karty to w ogóle nie startuje system …