Kontroler SATA3, który kupić?

Witam,
posiadam płytę główną MSI 760GGM-P33 ze złączami SATA 2. Zakupiłem do niej dysk ssd i chciałbym go w pełni wykorzystać. Pomyślałem, że dokupie kontroler SATA 3 na PCI Express x1 z możliwością bootowania z dysku (na ssd jest Windows). Szukam czegoś taniego i dobrego, proszę o pomoc, znalazłem coś takiego, co o tym sądzicie?
kontroler sata3

PS
zastanawiam się czy to złącze ma odpowiednią przepustowość do SATA3, bo z tego co czytałem może byc problem

Pozdrawiam

Sprawdź swoją płytę główną, bo wygląda na to, że złącze PCIe 1x masz w wersji 1.0 (250 MB/s).

Jeśli tak, to jest to kiepski wybór, z uwagi na PCIe 1x 2.0 (teoretycznie 500 MB/s). Różnie z tymi kontrolerami bywa, często pracują na poziomie lub nawet poniżej poziomu kontrolera sata2 na płycie głównej. Z bootowaniem też bywa różnie. Gdzieś na sieci mignęła mi forumowa rozmowa odnośnie podobnego kontrolera IO Crest, na którym ktoś uzyskał transfer w okolicach 500 MB/s, ale dla PCIe w rewizji 2.0.

Im więcej linii PCIe (we właściwej wersji) tym szansa, że będzie działał z odpowiednią prędkością dla Sata3. Asus miał kiedyś wybredną kartę z USB 3.0 i Sata 3 na PCIe 2.0 4x i tam gdzie działała to było faktycznie to. Zdarzają się w sprzedaży kontrolery Della Perc H310 (SAS/SATA) na PCIe 8x, niestety są wybredne co do dysków SSD. Nie z każdym chcą pracować.

ok, ale jak to sprawdzić, nigdzie nie mogę znaleźć info o tym? Na płycie jest tylko napisane PCI E1