Kontroler sieci bezprzewodowej Pavilion dv6


(Durzynska) #1

Witam,

jeśli pytanie wyda się banalne,to z góry przepraszam, ale walcze własnymi siłami z problemem i jak na zwykłego zjadacza chleba przystało, nie potrafie go rozwiązać :oops: .

Zacznę od tego,że na co dzień łączę się z siecią bezprzewodową w 4 różnych miejscach i do tej pory nie było problemu. Teraz natomiast mój komputer w ogole nie widzi żadnej sieci:( menedżer urządzeń pokazuje znak zapytania przy kontrolerze sieci, szukałam różnych sterowników itd itp przez strone hp,ale nic nie pomogło. Nie jestem w stanie powiedzieć jaką mam kartę sieciową,ponieważ we właściwościach karty widnieje tylko "brak informacji". Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź, co zrobić. Mój komputer to HP Pavilion dv6-3130ew


(adam9870) #2

Sprawdź sterowniki stąd: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... t=4340202& Trzeba tylko podać typ systemu.

Upewnij się co do typu systemu.

W jaki sposób sprawdzić czy posiadamy zainstalowany system 32 czy 64-bitowy?

1) Start - prawy przycisk myszy na Komputer - Właściwości

2) W oknie, które zostanie otwarte interesuje Cię pozycja Typ systemu

Trzeba uważać na sterowniki do kart sieciowych. Bo przykładowo sterowniki do karty Wi-Fi nie zainstalują się wszystkie, tylko jeden. Chodzi o to, że dany model laptopa jest zapewne produkowany też z kartami bezprzewodowymi (Wi-Fi) firm Broadcom, Realtek i Atheros. W związku z tym jeżeli posiadamy przykładowo model z kartą Wi-Fi Atheros, to sterowniki dedykowane kartom Wi-Fi Broadcom i Realtek nie zainstalują się. Bo po prostu nie mają do czego.

W razie dalszych problemów patrz Zaopatrzenie się w sterowniki zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html albo bluescreen-windows-t489660.html

Daj znać.

Pozdrawiam.


(Durzynska) #3

64bitowy na pewno:)

dobra,czyli trop dobry złapałam, tylko miałam wątpliwości z tą kartą, a tu sie okazuje ze faktycznie mogą być różne:) ostatnia instalacja była nieudana czyli realtek eliminuje, jutro skoro swit probuje dalej. wielkie dzieki i respect dla wszystkich mądrych głów komputerowych:)


(adam9870) #4

Nie ma za co. Podziękujesz z tego laptopa, którego robisz, gdy wszystko zadziała. :wink:

No mogą być różne - Ty możesz mieć ten model laptopa z kartą Intela, a koleżanka może mieć ten model laptopa z kartą Realteka.

Na serio - zatem wchodzisz na stronę HP http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... t=4340202&, interesuje Cię część "Sterowniki - Sieć", a jeżeli żadne nie zadziałają to zerknij do części "Chipset".

I tak: 1) pobierasz sterowniki, 2) jeżeli sterowniki są w pliku ZIP (charakterystyczna ikona http://cvs.bio.unc.edu/protocol/unzip-h ... on-sml.jpg) to prawy przycisk myszy na plik i opcja Wyodrębnij i postępujesz zgodnie ze wskazówkami kreatora.

Gdy już będziesz miała sterowniki, to albo wśród plików szukasz pliku typu install albo setup i postępujesz zgodnie ze wskazówkami instalatora. Albo wchodzisz do Menedżera urządzeń, klikasz prawym przyciskiem myszy na urządzenie ze znakiem zapytania i wybierasz Aktualizuj i wybierasz opcję wskazania sterowników na dysku i wskazujesz miejsce ze sterownikami, które pobrałaś.

A może otrzymałaś przy zakupie laptopa płytę ze sterownikami i nie musisz szukać sterowników w internecie?

W razie problemów patrzysz na temat zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html do części "Zaopatrzenie się w sterowniki", np. do akapitu: "W przypadku problemów ze sterownikami, możemy sprawdzić identyfikator sprzętu i poszukać sterowników na stronie http://www.devid.info/ (dziękuję krzychosk, dzięki któremu dowiedziałem się o tej metodzie).".

Czekam na wiadomość, że wszystko działa. :slight_smile: Jak coś, pytaj.

Pozdrawiam.


(Durzynska) #5

już:slight_smile: faktycznie, to troche głupie myśleć, ze komputer sam sobie ze wszystkim poradzi, hah!, sprobowałam zainstalować sterowniki klikajac prawym w kontroler, wybrałam pierwsza pozycje z listy noooooo i here I am:) przy okazji dowiedziałam się,że owo diabelskie urzadzenie odpowiedzialne za kilkudniowe zamieszanie w mojej czasoprzestrzeni zowie się Atheros AR9285 802.11b ..yy cos tam dalej było,ale to juz nieistotne:) bardzo bardzo dziękuję za pomoc w moim samokształceniu domowym:D


(adam9870) #6

Nie ma za co. Cieszę się, że wszystko działa. Proszę zapamiętać na przyszłość, że to Atheros. :slight_smile: