Kontroler USB 2.0 i pendrive KINGSTON

Kupiłem pena 4 GB najpierw typ plików był tylko RAW lecz poradziłame sobie z tym probelmem i zmieniłem na FAT 32. Gdy podłączam pena normalnie go wykrywa i widac zawartosc ale nie moge nic wrzucac i ściagac z niego. Moge tylko wtedy kopiowac gdy odłacze mysze od USB mam tylko 2 porty USB pod jednym mycha a pod drugi podłaczam pena. Instalowałem sterowniki Via usb 2.0 i nic nadal tak samo. co wy na to? moze mych nie moze jednoczenie dzialac z penem ? i dlaczego tak wolno idzie u innych przesyłało sie szybdziej z góry dzieki :slight_smile: mam winxp sp2

powinno działać urządzenie jednocześnie, sformatuj jeszcze raz partycję, na stronie kingstona jest oprogramowanie do tego pena.

do xp nie ma sterowników przeciez aha i jeszcze jedno przez chwile pokazuje zawartosc i nagle wszystko znika i pen pokazuje pojemnosc 0 MB gdybym odłaczył myszke nic by nie znikło ale strosznie wolno idzie

już nie widzę tego softu już, ale poszukaj tego programu :

Flah Memory Toolkit - poszukaj na google.

Witam.Nie każdy Pen pozwala sobie na inny format niż czysty FAT.Sformatuj na czystym FAT,a nie na FAT32

A nie daj "Panie Boże "na NTFS.Powinno pomóc.Czytać należy instrukcje obsługi.Pozdro

Flah Memory Toolkit nic nie dał nie moge w win xp sformatowac na sam FAT nie moge takiego czegos wogole wybrac pozdro

a moze kubic kontroler USB? jak mysliceie da to cos ?

możliwe, najlepiej jakbyś pożyczył od kogoś.

Powiedz jaką masz płytę główną (sprawdzisz Everestem) taki dodatkowy kontroler to wydatek od 5-10 zł

zwykła mysz do laptopa optyczna pod USB. A jak kupie ten kontrolel USB 2.0 to pen bedzie szybciej działał mimo ze na mojej płycie głownej jest niby ten 1.1 bo tak wnioskuje ? Płyta główna Lucky Star k7vat kt133 to jakie mam USB ?

Kto kazał, Tobie podłączać i kupować mysz na USB? Nie wiesz, że port ten nie powstał z myślą o myszkach? Ludzie mają to do siebie, że jak jest coś dobrego, to muszą zepsuć. Mysz wymaga wyłącznie oddzielnego przerwania IRQ dla siebie. Jedynym i bardzo tanim sposobem na rozwiązanie twojego problemu jest kupno przsejściówki z USB na PS/2 dla myszy. Nie kupuj kontrolera USB 2.0 na PCI, ponieważ wymaga to doświdczenia w konfiguracji a Ty jego nie posiadasz skoro pytasz o szybkość. Jeżeli kupisz, to w komputerze będzięsz miał dwa kontrolery USB 1.1 i jeden 2.0. Słowem to mix max trudny dla początkujących do okiełzania. Czytałem pewnień artykuł o niby wyższości USB nad PS/2 w aspekcje klawiatury i myszki. Moje słowa może są ostre, ale wiem jak Windows porozumiewa się ze urządzeniami wskazującymi. Gdy znajdę adres to podam. To opis twojej płyty głównej http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=88

Jaka skomplikowana konfiguracja? wpinasz w PCI instalujesz stery i śmiga. Kontroler ci jest bardzo potrzebny, bo na USB 1.1 zawsze będziesz miał problem z pendrivem. Wydatek na kontroler to jakieś 15 - 50. Nie możesz kupić USB wpinanego w USB płyty głównej, tylko kontroler z chipsetem na PCI. Zawsze taniej jest kupić kontroler jak wymienić płytę. Przejściówkę USB/PS2 powinieneś mieć z myszką, zobacz do pudełka po myszce. Do kiedy nie kupisz kontrolera musisz znosić wolny transfer.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

nie moge pod inny post podłaczyc myszki gdyż PS2 jest popsuty przejsciówka jst tylko z PS2 na USB a to mi nie jest potrzebne czyli jak kupie kontroler np taki: http://allegro.pl/item291200689_5_x_usb … _ak28.html to wszystko bedzie normalnie szybko chodziło i nie bedzie problemu ze z myszką nie działa ? pozdrawiam

jeżeli miałbym brać kontroler usb to z usb 1.1 (do starszej płyty głównej) np :

http://allegro.pl/item292692906_kontrol … v_gw_.html

rozumiem Cie ale jesli kupie USB 2.0 to nie bedzie on szybciej chodził ??

Twoje rozumowanie nie rozstrzygnie sprawy. Napisałem, że USB nie jest przeznaczone z założenia do obsługi urządzeń wskazujących. Lepiej kup przejściówkę z PS/2 na port szeregowy. Tam jest oddzielne przerawnaie albo mysz szeregową za 5 zł. Jeśli koniecznie uparłeś się na zakup kontrolera USB 2.0 to kup z układem Nec-a. Wbubowany w płytę główną kontroler USB 1.0 wyłączysz w BIOS-ie. Przy okazji sprawdź czy nie jest ustawonione na Distabled złącze PS/2.