Kontroler USB PCI

Mam płytę główna ASUS p2b. Zakupiłem sobie kontroler USB PCi (I/O CARD) Gdy wkładam kartę do gniazda PCI. To komputer albo się zacina albo w ogóle nie uruchamia. W innym porcie też próbowałem i jest to samo. Na innym komputerze jak wkładam wszystko działa dobrze. Nie wiem gdzie jest problem ? Także bateria nie trzyma zegara po wyłączeniu zasilania komputer nie wskazuje odpowiedniej godziny.

Zdjęcia mojego sprzętu:

70ca873830b6f61am.jpg

7c3960060d0c2bd6m.jpg

ebd843ee8538491dm.jpg

d6e432a94b622637m.jpg

Co do baterii, jeśli jesteś pewny co do jej sprawności (może lepiej wymienić na nową?), to ustaw najpierw prawidłowy czas w samym BIOSie. Może wówczas i ten kłopot z kartą PCI USB zniknie?

Oczywiście tak robiłem ale to nic nie daje. Myślę że należy ustawić coś w biosie. Albo pociągnąć kabel z portu USB do tego portu USB na kontrolerze (Zaznaczyłem strzałką, ale z drugiej strony gdym nie miał w komputerze żadnego portu USB to co wtedy ?

Moim zdaniem, przede wszystkim coś tu jest nie w porządku z samą płytą główną, skoro mimo dobrej baterii i ustawionego czasu w BIOSie nadal komputer (system) nie trzyma Ci prawidłowego czasu. Tak więc przyczyna tych kłopotów może leżeć w samej płycie. Nie można nie brać pod uwagę faktu, że płyta nie “trzyma” czasu.

Może po prostu bateria jest stara i już się nie ładuje dobrze. Trzeba by zmienić baterię . Ale co ma bateria do slotu PCI ?