Kontroler Video zgodny z VGA-problem grafika

Witam

Mam problem z zainstalowaniem sterowników do karty graficznej. Przy każdej próbie instalacji któregoś ze sterowników nVidi wyskakuje mi

“Błąd instalatora NVIDIA” - Program instalacyjny NVIDIA nie może znaleść sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem.

Dzieje sie tak pewnie dlatego, że windows nie widzi tej karty. W menadżerze urządzen mam wykrzyknik przy Kontrolerze Video zgodnym z VGA.

Plyte głowną mam Gigabyte GA-M61PME-SP2 z integrowana karta graficzna NVIDIA GeForce 6100 / nForce 430. Sciagalam pod ta plyte już mase sterownikow, instalowalem chipset itd. Rozne watki z VGA na tym forum i innych czytalam ale problem pozostaje dalej. Oczywiscie windows xp i zainstalowany nawet sp3.

Komputer to PC ACT Nevada E500G. Plyty ze sterownikami nie bylo w zestawie, a postawic od nowa windowsa niestety bylam zmuszona i teraz mam problem. Nie wiem czy nie bylo moim bledem instalowanie od razu tego sp3 bo w instalce xp byl tylko sp2 i specjalnie sciagalam ten nowszy.

Sterowniki do plyty bralam z http://www.gigabyte.pl/products/mb/driver/ga-m61pme-s2p_10.html?os=winxp32 Zastanawia mnie za co odpowiadaja te raid i driver podane na stronie.

Do grafiki mam http://www.nvidia.pl/object/winxp-258.96-whql-driver-pl.html no ale wyskakuje “Błąd instalatora NVIDIA” - Program instalacyjny NVIDIA nie może znaleść sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem.

Jakies pomysly?

W tym pierwszym linku masz sterowniki do grafiki. Na prawo od zdjęcia płyty głównej kliknij Sterowniki potem zjedź w dół. Pod zdjęciem masz napisy nad tabelkami znajdź VGA i tam masz sterowniki do zintegrowanej płyty głównej. Tylko ściągnij tą wersję dla Windowsa XP 32-bitowego (chyba ta ostatnia). Spróbuj zainstalować. Jeżeli twój komputer to komputer stacjonarny to radzę dokupić osobną kartę graficzną najlepiej firmy Gigabyte. Sam mam kartę graficzną Gigabyte nVidia 9800GT 512MB za którą swojego czasu dałem 450 zł.

Własnie o to chodzi, ze ja znalazlam tam sterowniki do vga ktore powinny pasowac ale nic to nie dalo, dlatego ta strone podalam by pokazac jakie znalazlam.

No to nie wiem… Ewentualnie spróbuj tam gdzie kupiłaś płytę główną lub cały komputer zapytać o płytę lub stronę ze sterownikami. Chyba, że możesz spróbować usunąć wgrane sterowniki (jeśli masz) i zainstalować na ich miejsce nowe ale jeżeli to się nie uda to zostaniesz całkiem bez sterów do grafy :confused: