Kontrolera magistrali zarzadzania systemem sterowniki

Witam forumowiczów, chciałem odświeżyć lapka a tu się okazało że po formacie zaczął strasznie się przycinać - czegos brakuje. W menadzerze urządzeń wynika że brakuje wspomnianego kontrolera magistrali zarzadzania systemem oraz urządzenia modemowego na magistrali hight definition audio, dodam ze lapek swoje lata ma ale do tej pory działał bez zarzutów (asus f2hf 2gb ram chipset intel i943/940GML 2 dni poszukiwania sterowników i nic, czy ktoś może mi pomóc? ewentualnie doradzić czy przez brak sterownikow magistrali wystepuja te zakłócenia w postaci lagów? dodam jeszcze zeby lepiej zilustrować swój problem, ze filmiki na youtube nawet w najnizszej jakości czy innej witrynie przycinają się ale juz filmy full hd na pc nie, dodatkowo w pasku zadań z opóznieniem wyswietlaja sie włączone programy.

Jaka wersja systemu

link do strony producenta http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/F2Hf/#support

clockk

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Windows xp, niestety nie ma tam sterowników których szukam :confused: strony się strasznie wolno ładują poza tym komputer strasznie zamula, jak formatowałem go dobre 10 razy tak nigdy mi się nie zachowywał.

Ten XP to z którym service packiem?

sp3

Daj screen smart dysku z HD Tune, opcja health.

 

 

Zacznij od instalacji tego sterownika  i wszystkie masz w podanym wyżej linku:

 

Dzięki za zainteresowanie tematem.

W Menadżerze urządzeń kliknij prawym na urządzenia z żółtymi wykrzyknikami, Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory sprzętu (kliknij prawym, Kopiuj i wklej na forum, podaj identyfikatory wszystkich urządzeń i ich nazwy).

  1. Kontroler sieci

Zainstaluj 

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/F2F/WLAN_XP_061027.zip

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/F2F/ATK0100_XP_061027.zip

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/F2J/Modem_XP_060906.zip

No i czysto, dzieki bardzo wszystkim za pomoc :smiley: