Kontrolery SCSI i RAID problem

witam

Mam problem z tym co w temacie, po reinstalacji systemu w menadżer urządzeń Kontrolery SCSI i RAID a w nim:

! ST3SHARK SCSI Controller

! Universall SCSI Controller

pojawiły sie wykrzykniki więc chciałem zainstalować sprzęt a system szuka sterów, po pewnym czasie komunikat i nie można zainstalować.

Więc usuwam sprzęt restart i system znajduje nowy sprzęt ale znowu po pewnym czasie pokazuje ten sam komunikat.

Komp uruchamia się prawidłowo dyski,CD,DVD widzi i nimei to raczej nie przeszkadza i bym tego nie zuwarzył gdyby nie inny problem.

Mam pytanie co zrobić by zainstalować te kontrollery.

Dzięki za jakiekolwiek porady .

Zainstalować sterowniki do kontrolerów sata/raid,znajdują się na płycie CD do płyty głównej,lub strona producenta płyty i pobierz stery do tej płyty i kontrolera i Twojego systemu i zainstaluj.

Pytanie czy uzywasz SCSI do czegokolwiek, skoro nie jest zainstalowane a komp działa prawidłowo… Jeśli masz dyski i napędy na IDE/SATA, to zamiast instalować nowe stery do i tak nie używanych urządzeń lepiej je w biosie wyłączyć żeby system nie wykrywał i zwolnić troche zasobów kompa?

dyski chodzą po IDE w sumie SATA jest nie podłaczona więc chyba tak zrobie. Ale wolałbym ten problem rozwiązać , nawet dla samego siebie więc będę dalej próbował a podam jeszcze konfiguracje:

Windows XP Professional Dodatek Service Pack 2

2,85 gigahertz Intel Pentium 4

8 kilobyte primary memory cache

512 kilobyte secondary memory cache

Płyta : Board: MICRO-STAR INC. MS-6788 10A

Bus Clock: 200 megahertz

BIOS: American Megatrends Inc. V1.2 on 07.00T 09/25/03

NVIDIA GeForce FX 5200

HDD SEAGATE 80GB ST380011A

CD LG CD-ROM CRD-8520B

DVD HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B

próbuje i dalej nie mogę tego rozgryść, tyczy to się chyba kontrolerów SATA/RAID ale czy to to nie jestem przekonany.

A czytałeś co napisałem - wgrałeś stery do kontrolera sata/raid.

Stery do płyty głównej wgrane - masz na CD - Intel INF Drivers.

Odpal płytę CD do płyty głównej i wgraj stery.

Podaj dokładnie typ płyty - odczytaj z książki,pudełka.

Everest

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

Czytałem zrobiłem tak jak pisałeś instalowałem i z CD i ściągniety ze strony produ.

Jedynie co ktoś mi doradził i to się sprawdziło to ST3SHARK SCSI Controller był razem ze stary Daemonem. Po wywaleniu jednego i drugiego i ponownym zaistalowaniu Daemona został zainstalowany w to miejsce inny controller i działa :slight_smile: ale został jeszcze Universall SCSI Controller i co ztym zrobić to nie wiem :?

A płyta to MSI 848 NEO (MS-6788) v1.X ATX

Złączono Posta : 09.09.2005 (Pią) 19:31

Już wiem wywaliłem jeszcze ten Uniwersalny a do tego jeszcze Movie Jack i jest wszystko ok.

Widocznie było to związane z emulatorami.

Dzieki za pomoc. Bywajcie :smiley: