Kontrolowanie okien aplikacji w bat

Cześć wszystkim :slight_smile:
Mam taki problem, piszę aplikację do pracy z rozszerzeniem bat
Skrypt otwiera aplikację pulpitu zdalnego by podglądać maszyny. Udało mi się zrobić by otwierało ze wszystkich komputerów podgląd ale nie mogę ustawić by te okna były w konkretnych miejscach i rozmiarach, gdy zaczęłam kombinować z tym to zmniejszała się aplikacja do pulpitu zdalnego a nie okno podglądowe. Wiem że samego okna nie wywołuje ale czy da się jakoś to zrobić? I jak?

Rozumiem że chcesz skryptem otworzyć np. 3 pulpity zdalne i mają być w określonym miejscu na ekranie, ale bez efektu zmniejszenia okna tylko w rozmiarze określonym z parametrów ekranu pulpitu zdalnego?

Tak, ale mają mieć rozmiar i być w miejscu takim jaki zadeklaruje w skrypcie, jest na to jakoś kod?

Mam ‘chyba’ podobnie w pracy.
Jutro zobaczę jak to zrobiłem, po prostu nie pamiętam.

Super <3 będę czekać niecierpliwie i dziękuję z góry :smiley:

Swoją drogą kto dzisiaj programuje w batch?
Żartowałem - ja tak robię :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ja zaczynam :stuck_out_tongue: w końcu się czegoś nauczę dzięki tej pracy :smile:

Tu nie trzeba nic kombinować w położeniu okien za pomocą bat.

Po pierwsze zapisz sobie połączenie do pulpitu zdalnego jako przykład.rdp w lokalizacji np.: D
Po drugie otwórz notatnikiem przykład.rdp jako wszystkie pliki
Po trzecie: znajdź linijkę :

winposstr:s:0,1,200,50,1580,974

Będziesz miała inne wartości, Ciebie interesują 3 i 4 wartość które określają:
3-odległość od lewej strony ekranu,
4- odległość o góry ekranu

Zmień je na takie jakie tobie odpowiadają, po czym zapisz plik, uruchom i sprawdź.

Podgląd maszyn, zabiera pulpit użytkownikowi, prawda?
Nie lepiej użyć do tego np. Tight VNC? Można ustawić tylko podgląd bez możliowości sterowania zdalnym komputerem.