Kontury obrazka


(szymon189) #1

Mam masę zdjęć z których muszę odrysować kontury elementów znajdujących się na zdjęcia. Robię to za pomocą krzywych W AI i Corelu. Można jakąś szybszą metodę? Kontury muszę zapisać później w kolorach czarno-białym w rozszerzeniu *.bmp.


(Phobos64) #2

Zarówno Illustrator jak i Corel mają narzędzia do obrysowywania bitmap. W illustratorze wystarczy wkleić zdjęcie i wybrać z górnego menu Live Trace (aktywny obrys po polsku jeśli dobrze pamiętam), a potem Expand (Rozwiń). Obok Live Trace jest strzałka, warto wybrać ostatnią pozycję w menu które się pokaże, Custom (własne) włączyć podgląd i pozmieniać niektóre parametry. Corel Trace też oferuje podobne opcje, ale robi to znacznie gorzej.


(szymon189) #3

Może komuś się uda wykonać obrys tego obrazka i poda mi dokładną konfigurację? Bo mi to nie wychodzi.


(Phobos64) #4

Zależy w czym robisz, tu masz wektorówkę, bo nie wiem co chciałeś osiągnąć http://www.megaupload.com/?d=1RXM2DPB


(szymon189) #5

Muszę przyznać że nawet ładnie wyszło. Tylko każdy element jakby musi mieć obrys. Coś takiego jak tu: http://wyslijto.pl/plik/oh5h8mz4h6


(Phobos64) #6

W Illustratorze wybierasz Custom, black and white, technical drawing i wyłączasz fill, włączasz stroke. Przy ustawieniach threshold ok 80 powinno wyjść podobnie (ale nie identycznie). Zawsze też możesz zrobić sam outline (hand drawing), wrzucić nową warstwę i dorysować ręcznie to co potrzebujesz, bo dobranie parametrów do każdego elementu na pewno potrwa.