Kontynuowanie numeracji wewnątrz wyrazu - Excel 2007

Witam wszystkich,

Moje pytanie dotyczy Excela 2007 a mianowicie: jak wykonać auto uzupełnienia numeracji wewnątrz wyrazu, w takim przypadku:

A-1/1/09

A- 2 /1/09

A- 3 /1/09

A- 4 /1/09

itd., itd…

Oczywiście każdy wyraz jest w osobnych komórkach jeden pod drugim. Jak widzimy zmienia się liczba po myślniku a reszta pozostaje bez zmian, tylko zamiast ręcznego wpisywania powyższej numeracji wykonać to poprzez przeciągnięcie auto uzupełniania. Jak to zrobić jakie czynności wykonać jaką formułę wklepać?? Próbowałem normalnie przeciągnąć ale nie da rady, próbowałem też w sąsiednich komórkach wpisywać przedrostki i zarostki numeracji ale nie dało się później tych trzech elementów scalić.

Proszę o pomoc bo jak na razie wszystko wklepuje ręcznie a muszę numerować wielokrotnie po 600 razy #-o

W komórce A1 wstaw A-1/1/09, a w komórce A2 wstaw następującą formułę:

=PODSTAW(A1;FRAGMENT.TEKSTU(A1;3;ZNAJDŹ("/";A1)-3);FRAGMENT.TEKSTU(A1;3;ZNAJDŹ("/";A1)-3)+1;1)

Zobacz, czy zadziała.

Da się i tak. Najwyżej trzeba skopiować te komórki ze zmienną numeracją i wkleić specjalnie jako wartości.

Przyrostki/sufiksy.

Oj Panowie dałem ciała, w pracy wypróbowałem formułę podaną przez matzu i rzeczywiście działa =D> .Ale zapominałem, że przecież nie mam tak do końca ciągłej numeracji :confused: bo w pewnych momentach numeracja się urywa np o jedno a czasami numer się powtarza podwójnie. Czyli w tym przypadku należy sformułować całkiem inne pytanie:

Jak dodać przedrostki i zarostki (sufixy Jaahquubel ;)) do określonej komórki?

Bo ciągle robię to tak: Biorę numeruje od 1 do 300 poprzez auto uzupełnienie, następnie usuwam te liczby których ma nie być, następnie dubluje te liczby co mają być podwójne (czasem nawet i potrójnie lub poczwórnie się powtarzają określone liczby). Tylko to że są to same liczby i do nich muszę dodać przedrostek “A-” oraz sufix “/01/09” ale wiecie… 300 razy każde z osobna w jednym dokumencie ctrl+c ctrl+v męczy, a dokumentów mam całe mnóstwo do ogarnięcia #-o

Tak jak wcześniej wspominałem: próbowałem wypełnione komórki scalać ze sobą - w jednej kolumnie był A- w drugiej liczby a w trzeciej sufix /01/09, ale nie dało się calić :confused: Macie jakiś sposób na to ??

Oczywiście w dalszym ciągu to excel 2007.

35d2rg7.png

matzu na moim domowym excelu 2010 działa, zobacze jak jutro w pracy na excelu 2007 będzie hulać i dam znać :wink:

Powinno działać, no ale to zobaczysz.

matzu wielkie dzięki =D> formuła pomogła, dzięki czemu moje oczy i ręce zostały oszczędzone a i robota idzie przyjemniej;) Obliczenia robiłem w innym arkuszu i wynik wklejałem jak specjalne - > wartość w innym arkuszu i śmigało jak trzeba :wink: Jeszcze raz wielkie dzięki :wink:

Odświeżam temat :slight_smile:

Tworzę arkusz podsumowujący, który zbiera dane z pozostałych arkuszy w tym samym pliku.

Mam następującą formułę: =‘001’!A3 (gdzie jak wiadomo 001 to nazwa arkusza, a A3 to komórka z której zbiera dane)
Zawartość komórki A3 to następujący tekst: Data: 05.05.2018

Jak napisać formułę by w arkuszu podsumowującym by po przeciągnięciu w dół zbierał dane z pozostałych arkuszy.
Czyli jak zrobić, by w formule =‘001’!A3 po przeciągnieciu w dół zmieniała się tylko ta część =‘001’!A3 o 1 wartość???

Hej,

Najprościej wrzucić dodatkową kolumnę pomocniczą w kolumnie B, w której będą numeracje nowych zakładek - czyli od 1 do 999. W komórce A1 wpisujemy taką formułę:

=ADR.POŚR(JEŻELI(DŁ(B1)=1;"00"&B1;JEŻELI(DŁ(B1)=2;"0"&B1;B1))&"!"&"A3";PRAWDA)

Pozdrawiam,
Dimatheus