Konwersja ACCDB --> MDB

Witam. Ostatnio zrobiłem na zajęcia bazę danych w Access 2k10. Plik zapisałem oczywiście jako .accdb, jednak później okazał się, że jedynym dopuszczalnym formatem jest .mdb (żeby można ją było otworzyć w Access 2k3). Przy próbie konwersji (Access 2k10) otrzymałem TAKI błąd. W pierwszej chwili myślałem, że chodzi o te makra, wiec je usunąłem, jednak nic to nie dało. W następnej kolejności wywaliłem formularze i raporty- dalej nic. Koniec końców okazało się, że nawet całkowicie wyczyszczonej bazy danych zapisać nie mogę, bo nadal wyskakuje ten sam komunikat. Ktoś może mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje?

Dodane 07.06.2012 (Cz) 18:51

Sorry za odkopywanie tematu ale udało mi się rozwiązać problem, może komuś to pomoże.

Rozwiązaniem jest utworzenie nowej, pustej bazy danych w Access 2k10, do niej należy zaimportować tabelki, kwerendy i formularze z poprzednio zapisanego pliku .accdb i dopiero wtedy całość zapisać jako .mdb. Po otwarciu w Access 2k3 okazało się, że wysypują się 2 raporty i jeden formularz ale przynajmniej nie muszę robić bazy od zera :slight_smile:

Temat można zamknąć.