Konwersja AVI do DVD Video


(mfloro) #1

Witam,

Moj odtwarzacz DVD nie chce czytać płyty z filmem w formacie AVI.

Szukam porady jak w łatwy i szybki sposób nagrać bądź przerobić film z AVI. do DVD Video.

Czy WinAVI Video Converter pomoże mi w tym?

Proszę o odp!

Postaram się odwdzięczyć!

Pozdrawiam :slight_smile:


(lazlow87) #2

WinAVI - napewno TAK. Przerabia formaty (prawie wszystkie) do typowego DVD-Video. Ma także wbudowaną funkcję nagrywania! Bez problemowo możesz z niego skorzystać.

Pamiętaj aby tylko sprawdzić jak film ma 2cd w jakiej kolejności jest który. Możesz podzielić film na sceny ale tylko w czasie minut np. 120 sek = 2min. A także żeby film się zmieścił na 1xDVD5 to musisz wybrać opcję by SIZE a nie by Quality.


(Frankfurterium) #3

Trzeba też pamiętać, że wiąże się to z przekodowaniem materiału. Rozdzielczość prawdopodobnie zostanie zmieniona na 704 × 576 lub podobną, więc HD się nie spodziewaj. Z jakością obrazu też może być różnie.


(lazlow87) #4

To fakt że może być różnie ale bez przesady że to będzie kradkowany film. Powyżej 2h to może już być trochę słabiej bo im większy czas filmu tym słabiej z jakością. Ale możesz popróbować i wypalić na DVD-RW i ocenić.

PS. można przerabiać nawet kilka filmów to już wiadomo że będzie gorzej z tą jakością.


(grand) #5

Kilka tutoriali jak tego dokonać:

http://www.videoaudio.pl/art_kat-5_konw … do-dvd.htm


(scripter1) #6

Polecam ALL Converter PRO, wybierasz profil konwersji do DVD i otrzymujesz plik VOB gotowy do wypalenia na płycie dowolnym programem do nagrywania (w programie do nagrywania wybierasz profil DVD Video i wrzucasz plik vob który wygenerował ci konwerter).


(Frankfurterium) #7

Termin klucz: bitrate - ilość bitów, jaką przyznaje się na zakodowanie sekundy filmu. Sama długość w godzinach nie ma nic a nic do rzeczy.


(mfloro) #8

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc.pzdr!!