Konwersja AVI do DVD Video

Witam,

Moj odtwarzacz DVD nie chce czytać płyty z filmem w formacie AVI.

Szukam porady jak w łatwy i szybki sposób nagrać bądź przerobić film z AVI. do DVD Video.

Czy WinAVI Video Converter pomoże mi w tym?

Proszę o odp!

Postaram się odwdzięczyć!

Pozdrawiam :slight_smile:

WinAVI - napewno TAK. Przerabia formaty (prawie wszystkie) do typowego DVD-Video. Ma także wbudowaną funkcję nagrywania! Bez problemowo możesz z niego skorzystać.

Pamiętaj aby tylko sprawdzić jak film ma 2cd w jakiej kolejności jest który. Możesz podzielić film na sceny ale tylko w czasie minut np. 120 sek = 2min. A także żeby film się zmieścił na 1xDVD5 to musisz wybrać opcję by SIZE a nie by Quality.

Trzeba też pamiętać, że wiąże się to z przekodowaniem materiału. Rozdzielczość prawdopodobnie zostanie zmieniona na 704 × 576 lub podobną, więc HD się nie spodziewaj. Z jakością obrazu też może być różnie.

To fakt że może być różnie ale bez przesady że to będzie kradkowany film. Powyżej 2h to może już być trochę słabiej bo im większy czas filmu tym słabiej z jakością. Ale możesz popróbować i wypalić na DVD-RW i ocenić.

PS. można przerabiać nawet kilka filmów to już wiadomo że będzie gorzej z tą jakością.

Kilka tutoriali jak tego dokonać:

http://www.videoaudio.pl/art_kat-5_konw … do-dvd.htm

Polecam ALL Converter PRO, wybierasz profil konwersji do DVD i otrzymujesz plik VOB gotowy do wypalenia na płycie dowolnym programem do nagrywania (w programie do nagrywania wybierasz profil DVD Video i wrzucasz plik vob który wygenerował ci konwerter).

Termin klucz: bitrate - ilość bitów, jaką przyznaje się na zakodowanie sekundy filmu. Sama długość w godzinach nie ma nic a nic do rzeczy.

Serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc.pzdr!!