Konwersja DVD Video do XviD

Witam,

poszukuję programu do konwersji filmu DVD na AVI z kompresją kodekiem XviD.

Przetestowałem w ciągu ostatnich dni ok 7 i żaden mnie nie satysfakcjonował. Wielkość płyty zwykle nie ma znaczenia moja ma 8,5 GB. Wolę to uwzględnić gdyż podczas testowania kilka programów nie obsłużyło płytki. Chodzi mi o wyeksportowanie filmu do pliku 700MB (CD). Nie bardzo interesuje mnie konwersja poprzez polecenia w lini komend CMD. Wolę raczej skorzystać z menu GUI (graficznego). Znakomitą jakość uzyskałem dzięki 1ClickdvdConverter, jednakże na pozostałych 3 płytach mam problem z wyborem języka. Próbowałem wybrać każdy z nich (dostępnych jest 5 w tym polski), lecz nie działa. Konwerter zastępuje go angielskim / czeskim / rosyjskim. Normalnie po otworzeniu płyty np w WMP11 język polski działa.

Nieprzyjemną sprawą w plikach wyjściowych *.avi są kwadraty (pixele) :sciana: , są one widoczne w powiększeniu. Bardzo ciekawi mnie praca profesjonalnych riperów płyt DVD, których “prace” są rozpowszechniane na przykładzie pirackich kopii. W takich filmach nie ma pixelizacji / szumów itp. Widoczny jest KAŻDY pixel. Chciałbym uzyskać taką samą / podobną jakość.

W załączniku dodaję oryginalne screenshoty oraz po “przejściu” oryginału przez konwerter. Widoczna pixelizacja. Screenshoty pochodzą z filmu Obcy 2.

  1. Oryginał

http://img845.imageshack.us/img845/6928/63mo.png

  1. Przekonwertowany plik

http://img22.imageshack.us/img22/1058/k9u2.png

  1. Przekonwertowany plik zaznaczone kontury

http://img832.imageshack.us/img832/3849/qaj.png

Pozdrawiam,

Krzysiek

Podstawowe pytania, to czy zmniejszałeś rozdzielczość wyjściową i robiłeś konwersję z dwoma przebiegami?

Poza tym “pikselizacja” wystąpi zawsze - zwłaszcza w dynamicznych scenach.

Chcesz mieć “profesjonalną” jakość i jednocześnie unikać “profesjonalnych” programów? Tak się, stary, nie da. Jednokliknięciowe konwertery w godzinę przerabiające DVD na AVI nigdy nie dadzą ci materiału porównywalnego ze świadomym działaniem z linią komend albo kombajnami pokroju meGUI.

:o no to kicha ;/

@ skrzek , rozdzielczość wyjściowa jest taka sama jak wyjściowa.

z dwoma przebiegami nie robiłem ponieważ program nie obsługuje ^ ^

@ Frankfurterium , Czas pracy konwertera nie gra roli. Liczy się jakość, nie wiem tylko czy konwersja przez CPU i5 2450 jest lepsza czy przez GPU Ge Force 630m. Przypominam że nadal format wyjściowy powinien być XviD (AVI). A co do programu meGUI, nie sprawdzałem. Jak go polecasz to sprawdzę :> I najważniejsze czy on otworzy płytę DVD ? Bo na niej mam około 44 chapterów (rozdziałów) i do wyboru 5 języków a nie chce osobno nakładać audio / video bo możliwe jest wystąpienie opóźnienia ;/.

@edit Nie bardzo interesuje mnie “przepuszczanie” wideo przez kolejne konwertery. np:

  1. Exportuje DVD Video do MKV 2550MB.

  2. Konwertuje na AVI (XviD) 1450MB, Bit rate video / audio (Przepływność) ileś tam i dopiero na 700MB

Nie wiem czy testowałeś ?

Jeżeli masz system 32 bit. to również możesz sprawdzić Any Video Converter

Może i działa na 64 bit - nie wiem ?

Wystarczą odpowiednie kodeki.

Ustawienia odnośnie rozdzielczości, audio itp. itd. są w opcjach.

meGUI to potężne narzędzie, które, jeśli chodzi o kodowanie wideo, potrafi wszystko. Dla wielu barierą jest obsługa. Skoro nie potrafiłeś skonfigurować stosownie do swoich potrzeb prostych konwerterów, wątpię, żebyś poradził sobie z wielokrotnie bardziej złożonym narzędziem.

Dodatkowo poważne grupy ripujące nie tylko konwertują materiał z jednego medium do innego, ale zazwyczaj stosują zaawansowane filtrowanie. Tutaj, ponownie, obsługa nie jest prosta. Tego się nie wyklikuje (w sumie konwertery mają i take funkcjonalności, ale efekty są co najwyżej średnie), tylko pisze często skomplikowane skrypty AVS (każdy stworzony pod osobny przypadek). Przy odpowiedniej konfiguracji kodeka i filtrowaniu z mocnym nastawieniem na jakość pliku wynikowego jeden 24-minutowy odcinek potrafi się kodować nawet dłużej niż dobę.

Wcale nie chcę cię zniechęcać, ale oczekujesz profesjonalnych wyników przy całkiem amatorskim podejściu. Kodowanie obrazu, jeżeli oczekujesz ponadprzeciętnych wyników, to bardzo złożona kwestia. Sterowanie samą przepływowością to zaledwie podstawy podstaw i jeżeli chcesz czegoś lepszego, po prostu musisz wgryźć się w konfigurację kodeka XviD (który jest już przestarzały i stosunkiem jakość/wielkość nie grzeszy) i świadomie go skonfigurować.

@ XMan

Any DVD Converter używam od 4 lat i jestem z niego zadowolony, ale jakość uzyskana po ripowaniu z DVD pozostawia wiele do życzenia. A co do kodeków przyznam się szczerze że nie instalowałem żadnych dodatkowych tzn. bazowałem na standardowych. :]

http://screenshots.en.sftcdn.net/en/scr … rter-8.jpg

@Frankfurterium

Me GUI - aktualnie się “bawie”, ale to też kwestia praktyki :slight_smile:

Dopiero od wczoraj zacząłem się wdrążać w konwersje jakościową / ripowanie płyt.

Jeżeli nie chcesz nic zbyt skomplikowanego spróbuj tego:

http://www.dobreprogramy.pl/AutoGK,Prog … 12557.html

Program stary ale konwertuje w 2 przebiegach i ma możliwość konwersji końcowych napisów w gorszej jakości co pozostawia na właściwy film parę MB więcej, a przy takim małym (700MB) pliku końcowym każdy MB się liczy.Efekt będzie na pewno lepszy niż w programach o których wspominałeś.

Frankfurterium , dobrze Ci napisał że bez “zabawy” to raczej na spektakularne efekty nie licz i coś typu meGUI lub ze starszych GordianKnot (na którym zresztą ten co podałem w linku bazuje) da lepsze efekty ale na pewno “pikselozy” się całkowicie nie pozbędziesz

@kwalimir Wszystko byle nie ten program :x . Siedziałem wczoraj do późna w nocy. Na tych płytach jest ‘zwalone’ audio pod j.polskim jest angielski itp :c

A co do konwertera bawię się Me GUI. Zobaczę co z tego wyniknie :>

Dzięki za odpowiedzi ;]

Zaraz, zaraz. Zacznijmy od początku. Co to za DVD na którym zmieściło się 44 odcinki? Domyślam się, że to jakieś seriale? I do tego 5 ścieżek językowych? Ile minut ma każdy “chapter”? Płyta standardowa ~4,5 GB czy jakaś dwustronna? Może jakość materiału źródłowego na płycie masz parszywą i chcesz z tego hajdefiniszon osiągnąć?

@Fanboj O XD to nie serial “Screenshoty pochodzą z filmu Obcy 2.”, a więc to nie serial. Jest rozłożony na 44 rozdziały. Łącznie ma 7GB płyta (tyle waży zawartość), jej całkowita poj. wynosi 8,5 GB. HD nie osiągnę bo to film z 1986 roku. Ale jak oglądam oryginał i potem widzę plik z konwertera to mną trzepie. Pixelizacja widoczna, no chyba że ściągnę oksy (okulary) i zamknę oko.

Załącznik:

  1. Szczegółowa zawartość strumienia DVD.

  2. Mowa o Chapterach czyli rozdziałach na płycie.

  3. Długość Filmu 2:11:35

JEŻELI MASZ PROBLEM Z WYŚWIETLENIEM ZDJĘCIA KLIKNIJ W ODNOŚNIK: http://img407.imageshack.us/img407/4982/jf6.png

jf6.png

Dodane 23.06.2013 (N) 17:17

@Frankfurterium W MeGUI nie potrafię wyeksportować pliku AVI tylko video. Audio mam wyodrębnione więc pozostaje mi tylko użycie mixera aby połączyć pliki (AVI i AC3). Do obsługi i wspomagania się używałem:

http://mewiki.project357.com/wiki/Guides/Basic_Guide

A to że jest w eng nie przeszkadza zbytnio. Jest opisane co i jak krok po kroku. Ale podczas zakodowywania pliku AVI, przetwarza tylko ramki plik wyjściowy 2 MB, i koniec ;/ .

w większości takich “profesjonalnych pirackich” kopi wyjściowa rozdzielczość jest mniejsza, a dodatkowo obcięte są części filmu (pasy z góry i dołu ekranu, czasem również po bokach) które nie niosą, żadnej ważnej informacji.

Jeśli program nie obsługuje dwóch przebiegów to trochę lipa - od siebie polecam wspomnianego AutoGK i VirtualDub, oraz poczytać o kompresji wideo.

EDIT: Jeśli długość filmu to Długość Filmu 2:11:35 to na płycie 700mb musi mieć lipną jakość! Tak długie filmy miały “pro kopie” w 2CD :wink:

Zauważyłem właśnie bit rate 463 :?

Chyba się przerzucę z 700 MB na 1,37 GB

@skrzek nie ogarniam VirtualDub-a, a co do MeGUI. Obawiam się że mam uwalony kodek XviD. Reinstalowałem k litle codek packa, ponownie zainstalowałem MeGUI i dalej nic. Ścina się przy eksportowaniu video (audio wyeksportowane wcześniej). Używam win7, ścieżki typu C:\Windows, zawierające kodeki, programy x86 i x64, moim zdaniem przeszkadzają w wyeksportowaniu video. MeGUI to program 32-bitowy. AutoGK zainstalowałem teraz, zobaczymy co z tego wyniknie ![-o<

Dodane 24.06.2013 (Pn) 0:53

@skrzek

@Fanboj O

@kwalimir

@Frankfurterium

@XMan

Dzięki za poświęcony czas i tym samym za udzielone rady / pomoc.

Pogram w którym obrabiam to AutoGK.

Nie ma żadnego przycisku typu podziękuj :stuck_out_tongue: ale dzięki za wszystko =D

No to źle jak nie masz zewnętrznych kodeków często potrzebnych do konwersji :frowning:

Mam Windows XP SP3 oraz Windows 7 Ultimate SP1 32 bit. i Any Video Converter działa jedynie prawidłowo na kodekach K-Lite Mega Codec Pack

Jeżeli masz system 64 bit. to zainstaluj te kodeki:

http://www.dobreprogramy.pl/KLite-Codec … 13349.html

Jednak się do niego przekonałeś :slight_smile: dodam jeszcze że z AutoGK najlepiej spisywał się u mnie samodzielny kodek XVID, nie z jakiegoś pakietu kodeków.

Po prostu za niski bitrate. Jak chcesz zmieścić 2 godzinny film i to 720x576 w 700mb to wiadomo że piksele z tego wyjdą obojętnie jakim programem byś nie robił. Ustaw większy bitrate ~1000 kb/s lub na 1,36gb rób.

Ciekawy problem. Drugi dzień przeglądam neta, bo sam interesuję się tym tematem. Zainteresował mnie ten tutorial: http://translate.google.co.uk/translate … id%2Bcodec zwłaszcza ten link: Przydatne Xvid asd secret reciepe. Daje to niejaki pogląd w ustawienia wirtual duba i xvid, oraz to, jaki pobrać konieczny plugin do wirtual duba i gdzie go wkleić.

@kwalimir Jest tak, wbudowany najlepszy. Bardzo interesująca jest automatyczna interakcja z Virtual Dub.

@XMan Nie mam pojęcia w jaki sposób mogę dołączyć nowe (zewnętrzne) biblioteki kodeków. :frowning: Opcje nie są zbytnio rozbudowane.

@Vardas Bit rate nie jest wcale taki niski, sprawdzałem:

Audio: 256 kbit/s

Video: 7320 kbit/s

Rozdz: 720x576

Rozmiar wyjściowy pliku ok 8700MB = 8,7GB. A pixeloza obecna.

Dajmy pod “lupę” jakiś hiciorek, 2 godz. 26 min - Harry Potter i Insygnia Smierci cz 1. Plik AVI, waży 700MB, użyty kodek XviD, rozdzielczość mniejsza 720x304. A pixelozy nie ma. Rozumiem że b.dobra kopia wiąże się z profesjonalnymi RIPerami video. Ale nie zganiajmy wszystkiego na bitrate… .

a ja się ponownie zapytam, czy robisz w dwóch przebiegach? jeśli nie, to zacznij, a będą efekty.

Oczywiście że w 2 przebiegach :slight_smile: