Konwersja FAT32 na NTFS

(Rebelek12124) #1

Witam,

Chciałem prze konwertować partycję D na system plików NTFS. Zamierzam zrobić to płytką instalacyjną z WINDOWSEM XP (tam jest opcja "Konwertuj na NTFS"). Czy taka konwersja spowodowałaby utratę danych z tej partycji?? Czy może lepiej zrobić to jakimś programem?

Pozdrawiam!

(Lufcik) #2

A po co sobie tak uprzykszać życie? Przecież z poziomu samego windowsa można. Masz do tego polecenie convert. Dane jak najbardziej stracisz. Nie ma różnicy czym to zrobisz, bo efekt będzie taki sam.

(kuba3351) #3

To nie spowoduje utraty danych.

Nawet nie potrzeba do tego płytki instalacyjnej Windows.Kliknij START wybierz opcję Uruchom.W okienko wpisz

cmd

Kliknij OK

W czarnym oknie które się pojawi wpisz

Convert D: /FS:NTFS

Dostaniesz pytanie, czy odmontować Wolumin.Wciśnij T a następnie ENTER

Rozpocznie się konwersja.Cierpliwie zaczekaj.

(Rebelek12124) #4

Na pewno nie spowoduje to utraty danych?

(Lufcik) #5

Mój błąd, danych raczej nie stracisz, ale przezorny zawsze ubezpieczony :smiley:

(Rebelek12124) #6

Ubezpieczyłbym się ale nie mam dysku zewnętrznego, a miejsca na partycji C i E mam za mało :wink:

-- Dodane 08.08.2011 (Pn) 15:29 --

A więc tak, wziąłem się za to od razu. Wpisałem polecenie, później zapytał się czy wykonać konwersje po ponownym uruchomieniu..kliknąłem T. Uruchomiłem ponownie komputer. Najpierw było sprawdzanie dysku a później konwersja, i (to dziwne) trwała zaledwie pięć sekund! Komputer później uruchomił się już normalnie i na partycji D pisze : system plików NTFS. Czy to aby nie dziwne??

Pozdrawiam!

(kuba3351) #7

Konwertowałem już raz partycję w ten sposób, i też było tak krótko.Sprawdź czy masz wszystkie dane na partycji.Jeśli tak, to gratulacje.To już wszystko.

Pozdrawiam.

(Rebelek12124) #8

Wszystkie dane pozostały :wink: Dzięki wszystkim za pomoc ! :wink:

Pozdrawiam!