Konwersja FAT32 na NTFS

Witam,

Chciałem prze konwertować partycję D na system plików NTFS. Zamierzam zrobić to płytką instalacyjną z WINDOWSEM XP (tam jest opcja “Konwertuj na NTFS”). Czy taka konwersja spowodowałaby utratę danych z tej partycji?? Czy może lepiej zrobić to jakimś programem?

Pozdrawiam!

A po co sobie tak uprzykszać życie? Przecież z poziomu samego windowsa można. Masz do tego polecenie convert. Dane jak najbardziej stracisz. Nie ma różnicy czym to zrobisz, bo efekt będzie taki sam.

To nie spowoduje utraty danych.

Nawet nie potrzeba do tego płytki instalacyjnej Windows.Kliknij START wybierz opcję Uruchom.W okienko wpisz

cmd

Kliknij OK

W czarnym oknie które się pojawi wpisz

Convert D: /FS:NTFS

Dostaniesz pytanie, czy odmontować Wolumin.Wciśnij T a następnie ENTER

Rozpocznie się konwersja.Cierpliwie zaczekaj.

Na pewno nie spowoduje to utraty danych?

Mój błąd, danych raczej nie stracisz, ale przezorny zawsze ubezpieczony :smiley:

Ubezpieczyłbym się ale nie mam dysku zewnętrznego, a miejsca na partycji C i E mam za mało :wink:

Dodane 08.08.2011 (Pn) 15:29

A więc tak, wziąłem się za to od razu. Wpisałem polecenie, później zapytał się czy wykonać konwersje po ponownym uruchomieniu…kliknąłem T. Uruchomiłem ponownie komputer. Najpierw było sprawdzanie dysku a później konwersja, i (to dziwne) trwała zaledwie pięć sekund! Komputer później uruchomił się już normalnie i na partycji D pisze : system plików NTFS. Czy to aby nie dziwne??

Pozdrawiam!

Konwertowałem już raz partycję w ten sposób, i też było tak krótko.Sprawdź czy masz wszystkie dane na partycji.Jeśli tak, to gratulacje.To już wszystko.

Pozdrawiam.

Wszystkie dane pozostały :wink: Dzięki wszystkim za pomoc ! :wink:

Pozdrawiam!