Konwersja filmów do konkretnego rozmiaru

Witam,

Poszukuję programu do konwersji filmów z opcją ustawienia rozmiaru pliku wyjściowego, przykładowo 700MB, 4,3GB itd.

Korzystałem z Freemake Video Converter, SUPER i FormatFactory ale nigdzie nie mogłem znaleźć takiej funkcji. Mógłby mi ktoś polecić sprawdzone narzędzie?

Dziękuję i pozdrawiam.

Freemake -> Output Size

http://www.freemake.com/images/screensh … e-size.jpg

Dziękuję!

Dodane 13.09.2013 (Pt) 19:59

Prośba z pierwszego posta niestety nadal aktualna, Freemake Video Converter traktuje chyba określony przez nas rozmiar jako luźną wskazówkę bo efekt końcowy zawsze różni się od tego co wybrałem. Np. Zaznaczyłem 700MB otrzymałem plik 722MB, Zaznaczyłem 695MB, a dostałem 671MB zatem proszę o jakieś inne narzędzie.

Pozdrawiam

Program może ustawić rozmiar pliku,ale trzeba mieć też podstawową wiedzę od czego zależy rozmiar filmu-od ilości kilobitów na sekunde strumienia multimediów,gdzie główną rolę gra obraz wideo. I tutaj najważniejszy jest użyty kodek.Np obraz w formacie mpe4-divx5 przy tej samej jakości ma 2 razy większe bitrate od h264. Tabele porównań można znaleźć w necie. Nieumiejętne(bezmyślne) ustawienie bitrate dla złego kodeka spowoduje zniszczenie jakości filmu.

Znam i rozumiem tą zależność, czytałem jak należy to zrobić przy konwersji, którą wykonuję najczęściej czyli .mkv -> .avi ale nie da się ukryć, że przy tym ustalaniu rozmiaru Freemake jest po prostu niedokładny o te kilkanaście MB.

rozumiem że przenosisz wideo i audio nietknięte z avi do mkv ?Bo to są tylko formaty,a kodeków nie dotykasz? A może tu chodzi o pocięcie na kawałki i stąd ta operacja?

Żaden program i tak nie będzie lepszy od skryptu lub linii poleceń dla ffmpeg - tam się dokładnie wpisuje bitrate,kodek oraz opakowanie.

Robię coś innego. Dysponuję filmami w formacie .mkv 1080p z bardzo wysokim bitrate i dźwiękiem 5.1 DTS. Zmniejszam to na początek do .mkv 720p, zmniejszam bitrate i zmieniam dźwięk na 192kbit/s AAC stereo, żeby po prostu film “schudł”. Otrzymuję w ten sposób mniejszy plik o kilka (nawet naście) GB (np. 2,5GB), który służy mi za bazę do kolejnej konwersji, bo z mniejszym komputer sobie szybciej radzi przy kolejnej obróbce. Wiem, że na przyzwoity film 720p Avi rozmiar 700MB to za mało więc chciałbym zrobić np. 960x540 z przyzwoitym bitrate i zamknąć to w równo 700 Megabajtach i formacie .avi (płytka CD). Szukam po prostu optymalnego stosunku rozdielczość i jakosć / 700MB. Tylko nie mam programu, który stworzyłby mi plik dokładnie o takim rozmiarze.

Nie rozumiem co to jest MKV 720p ?

A co z wideo?Zapewne jest w h264 czyli ,(chociaż wciąż nie wspomniałeś w jakim formacie jest ścieżka wideo),ale tylko on obsługuje tak wysokie rozdzielczości.

Odróżniasz kontener multimedialny od kodeka filmowego?Kodek to avc ,czyli h264 a nie żadne MKV,FLV ,czy MP4. Sprawdź jeszcze raz jakie masz bitrate dla video(a nie dla dźwięku! !!

Po co ci 192kbps dla AAC?Wystarczy 128 ,albo 96 a i tak i brzmi lepiej od mp3.

Program który potrzebujesz to kalkulator i obliczasz czas potem dodajesz bitrate video + audio i wymnażasz przez liczbę sekund

.mkv to rozszerzenie pliku… Kodeka używam tak jak mówisz h264 dla takich rozdzielczości. Bitrate video w oryginalnym pliku miałem ponad 10k, zmniejszylem do 2600 a film nadal wygląda w porządku, spróbuję to zrobić Twoją metodą “kalkulatorową” tylko wątpię czy zagwarantuje mi to równe 700MB… ale można spróbować.

poćwicz na fragmencie filmu,czyli wytnij sobie fragment(np w avidemux) i poddaj go konwersji.Wtedy ocenisz czy plik wyszedł za duży czy za mały przy ustawionym bitrate.Wtedy zmniejsz i znowu sprawdź. No i masz do wyboru bitrate stałe CBR,zmienne multipass VBR.To drugie czasem tak sprawia że suma bitów jest inna niż miała być,bo bitrate ciągle się waha. Więc lepiej wybierz CBR albo ABR.

bitrate w h264 zależy od szybkości zmieniających się klatek ,ostrości,ilości elementów i kolorów.Więc może być bardzo różne,zależnie od filmu.Np filmy z YT przy 480p mają między 600 a 1200kbps. Nie wiem jak wyższe rozdzielczości,ale to już jest dobra jakość. Ale dużo zależy od programu kodującego.Te które obsługują multipass i inne ustawienia ,te umieją dobrze skonwertować.Mam mieszane doświadczenia z jakością,więc unikam wszelkich konwersji na kodekach,tylko w razie konieczności