Konwersja filmu z jak najmniejszą stratą jakości


(Giiixxxx6) #1

Witam,

Muszę opublikować film dla znajomego, ma on blisko 10GB, a przy moim łączu 10/1 nie będzie to łatwe, gdyż film przesyłałby się prawie cały dzień.
Chciałbym jakoś zmniejszyć rozmiar filmu, bez wielkiej straty jakości (nie liczę tutaj na konwersję bezstratną :stuck_out_tongue: ), czy jest jakiś inny, sprawdzony sposób poza testowaniem na ślepo multum aplikacji do tego przeznaczonych? Czy ktoś posiada jakieś sprawdzone ustawienia?
Film będzie opublikowany na platformie YouTube.

Pozdrawiam


(MartinaNeumayer) #2

Skoro ma być docelowo na tubie, to zapytaj znajomka, jak on to będzie tam chciał mieć - o parametry - i wrzuć to gdzieś prywatnie na swoją tubę właśnie z takimi zadanymi nastawami. Całą robotę zrobi tuba już sama, a znajomkowi zapodaj tylko linka, żeby sobie to ściągnął potem czymś do siebie w razie potrzeby. Odpadnie wam obu zbędne i czasochłonne kodowanie.


(Fafrocel) #3

Nic nie napisałeś o tym co się zawiera w tych 10GB. Jeśli jest to już mocno skompresowany materiał to nic tu nie wymyślisz, a jak materiał wysokiej jakości to można próbować zmniejszyć wagę. Zacząłbym od tego jaka waga by mnie interesowała i znając wagę i długość materiału można wyliczyć jaki bitrate jest potrzeby (bitrate kalkulatorów w sieci jest sporo). Youtube i tak przemieli materiał jeszcze go pogarszając.


(bachus) #4

“Przepuść” np. przez AVC (Any Video Converter Ultimate), tam jest wybór formatu docelowego (łącznie z YT). Zobaczysz, czy rozmiar się zmniejszy.


(lordjahu) #5

Projekt już jest zapisany jako plik filmowy, czy jeszcze nie ?


(dark__jedi) #6

Podczas wrzucania filmu na YT i tak on będzie poddany konwersji żeby dostosować do standard bitrate’u YT.
Jeśli film w HD 24-30 klatek (1080p) to bitrate max 8Mb/s. Nie ma sensu wrzucać więcej bo konwerter przemieli i wypluje swoją wersję, dlatego lepiej to zrobić przed wrzuceniem wstawki.

https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=pl