Konwersja inta na c-string

Witam mam oto taki program gdzie podstawą jest program dostarczony przez wykładowce a moim zadaniem jest napisanie dwóch funkcji unsigned toString(unsigned n, unsigned p, char* code) oraz bool isPalindrom(char* s, unsigned k)

Kod programu :

W funkcji unsigned toString(unsigned n, unsigned p, char* code) mam dokonać konwersji inta na string o podstawie p < gdzie jak dobrze rozumie p jest system zapisu licz. Niestety program się nie kompiluje z powodu

linia 72

Ważność Kod Opis Projekt Plik Wiersz Stan pominięcia
Ostrzeżenie C4018 “>”: niezgodność typu ze znakiem/bez znaku Project1 C:\Users\nimda\source\repos\Project1\Źródło.cpp 72

Linia 85

Ważność Kod Opis Projekt Plik Wiersz Stan pominięcia
Błąd C2440 “return”: nie można konwertować z “std::string” na “unsigned int” Project1 C:\Users\nimda\source\repos\Project1\Źródło.cpp 85

Jak mam poprawić tą funkcje

Jakim IDE to robisz? Z ciekawości, nie ma wpływu na kod…
Już poprawiam…

Oboszczu! Usunąłem IDE :rofl: zainstaluje z powrotem i poprawie.

Jeszcze taka podpowiedź - nie używaj polskich znaków przy programowaniu, ani w nazwach plików, ani w nazwach zmiennych.

Bardzo popieram - najlepiej zmienne nazywać po angielsku.

A jak coś np. programuję w VS to sobie wypracowałem takie nazewnictwo że np. przycisk to bnNameofthebutton, i jak kontroluje przycisk z poziomu kodu to wystarczy że wpiszę bn i mi wyskakują wszystkie przyciski.

Jak na przykład masz inta to wpisujesz intNameoftheinteger i masz porządek

Wyślę Ci kod na priv wieczorem najpóźniej, Lucynko :wink:
Teraz nie mam czasu.

Czyli notacja węgierska.
A potem uznasz że potrzebujesz double’a, zmienisz typ i zapomnisz zmienić nazwy i jesteś załatwiony :slight_smile: to lepiej zostać przy czytelnych dla człowieka a jednocześnie bezpiecznych dla kompilatora, nazwach - moim zdaniem :slight_smile: