Konwersja mkv (z napisami) do mp4 (z napisami)

i do nowej mp4 bez napisów dodać napisy - ale skąd? jakies znalezione w sieci? ale to już inna (oczywista) zabawa. Chce mieć te napisy z mkv, są ok.

Przeglądarka Google i hasło
extract subtitles from mkv

Weż odpal vidcoder wrzuć do niego plik mkv z napisami ,w zakładce ścieżka napisów zaznacz ptaszkiem te co chcesz jak są więcej niż jedne odznacz inne i zaznacz 3 opcje nałóż i kliknij encodowanie i tyle.Jak chcesz to robić na okłoło i wyciągać i dodawać napisy to polecam mkvtoolnix i gMKVExtractGUI.

Jak sobie otworzsz ten plik w FarmatFactory w właczysz odwarzanie to tam w zawawansowanych jest wybór autio i jesyk napisów. Jak je ustawisz to powinni pójść s mapisami. Jeżeli ci nie działa i inne kowertery ci nie działają to jest coś nie tak z tym plikiem.
Został jeszcze Tipard Coverter

przycisnąłeś. I przeprosiłem sie - po latach - z vidcoder (wolałem źródło czyli handbrake, pewnie dlatego, że z autorami handbrake byłem kiedyś w gestej korespondencji gdy ważne video konwertowałem, b. precyzyjnie wyjaśniali ustawienia/profile, doradzali, wymienialiśmy próbki, etc. etc.) - a więc dzisiaj vidcoder okazał sie mieć mozliwość zaklikania burn in :slight_smile: Handbrake z jakichś powodów ma to zablokowane.
Czyli teraz vidcoder - spapugowałem dobrze ustawiony preset z handbrake - pracuje na źródłowym mkv. Zobaczę co wyjdzie *)

tak, MKVExtractGUI wypluwa srt z mkv (jak wyżej radzono słusznie), ale konwersje dalsze i tak finalnie wymagałyby burn in, wiec pewnie i tak by się skończyło na vidcoder (czy to z mkv (z wymuksow. napisami), czy to z mp4, do tego srt), więc póki co → vidcoder jedzie na źródłowym mkv. Oby poszło ok.

*)
no, widzę, że w wynikowym z vidcodera pliku mp4 mogę swobodnie wyłączać napisy (np. w potplayer). Chyba nie o to chodziło w zaklikaniu ** burn in

f.factory → przycisk „mp4” → dodaj plik (mkv). Dodaję.
gdzie włączyc odtwarzanie, żeby pokazało sie zaawansowane
(bo w tym miejscu widze: ustawienia wyjsciowe, przytnij, i takie tam typowe. Owszem, widac odtwórz, ale to uruchamia player domyślny)

Też używam pot player i jak wybiore opcje nałoż w napisach i przekonwertuje to normalnie są wtopione w obraz i nie da sięich wyłączyć. NIe wiem co ty tam robisz z tym plikiem ,że u ciebie to nie działa.

Właśnie sprawdziłem handbrake u mnie. Przekonwertowałem plik mkv na mp4 i wtopiłem napisy srt bez żadnych problemów. Nie wiem czemu tobie blokuje opcje burn in.

napisy to jakiś losowy tekst stworzony w formacie srt a nagranie jest z obs jakbyś chciał powtórzyć dla sprawdzenia

z handbrake mam np taką sprawę:
biore inny mkv, ma własny strumień napisów (vobsub!) - pokazuje się burn in… (teraz nie mam czasu na przekodowanie i sprawdzenie, czy wynikowa mp4-ka faktycznie będzie miała wtopione napisy, w każdym razie pokazuje sie taka mozliwość).
Ale:
czy z tymi napisami, czy bez (po ich wymuksowaniu) - dodanie do tego mkv napisów zewnetrznych srt nie pokazuje możliwości burn in.
Tak więc różnie to u mnie bywa z handbrake. Z vidcoderem też sprawa burn in jest lekko nieliniowa :slight_smile:

sukces polega na tym, że f.factory wykonał w koncu robotę (wynikowa mp4 ma wtopione napisy).
praca na dwóch plikach: mkv (pozbawione strumienia napisów) i srt wyeksportowane wcześniej z tego mkv.
Udało się, bowiem w ustawieniu konwersji DODATKOWE NAPISY > TYP dałem AUTOMATYCZNIE (zdaje się, że mało przykładałem sie do tego akurat ustawienia…)
szkoda że z handbrake nie działa, presety dla handbrake mam wyznaczone optymalnie, f.factory nie daje aż takich mozliwości, ale jest ok.

Powinneś mieć cos takiego


Ja akurat nie mam napisów, ale jak masz powinien być wybór w tym okienku. Jak je ustawisz powinien przkonwertowac z napisami jub różnymi językami
W tym przypadku język jest spopione w Video , ale mogą być różne wersje języków
Twój plik to pewnie nie orginalne MKV tylko jakiś przkonwertowane i dlagego masz kłopoty.

mam tak:
https://i.imgur.com/DbWa8af.png
a w f.factory tak:
https://i.imgur.com/qGl16Yq.png

z kolei zupełnie inny plik:
https://i.imgur.com/V27wkBW.png
https://i.imgur.com/fhB8W7L.png

(ja domysliłem się, że np. w „Przytnij” możesz mieć tę możliwość wyboru strumieni, ale u mnie widać co pojawia sie, a raczej czego nie ma)

Crop to przycinanie filmu. Ten drugi powinien przekonwertować napisami. w tym 1 przeba wyciągnąc napisy i dodac STR do kowersji na MP4. Tak myślę.

„w tym 1” - dokładnie tak zrobiłem, opisałem wyżej, plik napisów osobno w srt.
„ten drugi” - nie za bardzo mam czas, żeby sprawdzić, czy ze strumienia wew. napisów f.factory da wtopione napisy w mp4.
w każdym razie co plik mkv, to w f.factory może się okazać, że inna metoda wtapiania w mp4 napisów działa.
(aczkolwiek wolałbym inny soft, typu handbrake, f.factory nawet dla max jakości kodowania nie ma tego ustawionego optymalnie, co np. w handbrake, xmedia recode, jest mozliwe. No dobra, jest to, co jest możliwe, na szczescie takich sytuacji mam b.b. mało)