Konwersja mp3 na mpeg4

(Xinsosq) #1

Poszukuję programu/ metody na masową konwersję plików audio na pliki wideo(wszystkie z takim samym .jpg jako obraz wideo).

(Veers) #2

Domyślam się, o co ci może chodzić, ale co do rdzenia: nie da się z pliku audio zrobić plik wideo. To tak jakby z orkiestry zrobić zjeżdżalnię.

Jeśli chodzi ci o dodanie grafiki do plików mp3 - to potrafi to zrobić (nawet masowo) każdy przyzwoity program do edycji tag-ów.

(bachus) #3

Jeszcze raz przeczytaj co kolega chce zrobić, szczególnie to w nawiasie :wink:

(Veers) #4

Dlatego napisałem o magicznej zamianie orkiestry w … :wink:

(Xinsosq) #5

Chcesz mi powiedzieć że nie da się z pliku .mp3 zrobić wideo o formacie powiedzmy .mpeg4? No bo jeżeli tak to niestety sie mylisz.

(Veers) #6

Chcę ci powiedzieć, że nie da się z chleba zrobić szarlotki (i na odwrót). MPEG to kontener w którym przechowuje się dane takie jak: ścieżka audio, wizja i inne informacje. Sama w sobie konwersja MP3 do MP4 to nic nadzwyczajnego. Nadzwyczajne jest to, że zamierzasz z pliku statycznego (jakim jest jpg) uzyskać FILM - który jak sama nazwa wskazuje - jest zbiorem obrazów połączonych tak, by uzyskać efekt ruchu.

Stąd też napisałem, że domyślam się o co ci może chodzić, tyle że wówczas moim zdaniem KONWERSJA nie ma sensu. Sens może mieć po prostu zwykła edycja, w której pliku(ów) MP3 użyjesz jako ścieżki dźwiękowej, pliku(ów) .jpg jako warstwy obrazowej, i efektem końcowym może być dowolny format wideo - nie tylko MP4.

(Xinsosq) #7

Dobrze więc, może słowo konwersja jest w tym wypadku nieodpowiednie. Chodzi mi dokładnie o to co napisałeś.

(przybylas) #8

konwersja jest po prostu błędnym słowem i wprowadzało ludzi w błąd,
to czego potrzebuje to program do montażu video jako ścieżkę obrazu wstawisz zdjęcia a jako ścieżkę audio wstawisz plik/i mp3

(Xinsosq) #9

Dobrze skoro już wyjaśniliśmy to że użyłem błędnego słowa, to możemy się skupić na drugie części czyli na znalezieniu programu który byłby w stanie robić to masowo.

(maciej1993) #10

Jedynie co można zrobić to do śćieżki video możesz dodać audio. Nawet bez montażu na przykład za pomocą programu avidemux.

(sfirecki) #11

Cześć

Wy koledzy dalej tłumaczcie sobie techniczne mambo dżambo :smiley:

a ja proponuję użycie do tej operacji najprostszego programu windows movie maker. Chyba połączy mp3 z jpg i zrobi film.

(maxikot) #12

Freemake Video Converter zrobi to co chcesz. Możesz ustawić grafikę jaka ma być w tle. Jedyny minus to że program dorzuci 2 sekundy na początku i na końcu z logo programu. 

(maciej1993) #13

Przepraszam ale nie rozumiem przecież kolega nic nie muwi o dodaniu do projektu video z zdjęcia i ścieżki audio tylko on chce przekonwertować mp3 czyli format audio na mpg4 cyli format video jest niewykonalne bo to tak jakbyś chciał z motoru zrobić samochód.

(Radek68) #14

Faktycznie byłoby dobrze aby kolega @xinsosq dokładnie napisał co chce uzyskać i z czego. Bo na razie to ludzie, którzy chcą pomóc nawet nie wiedzą o co chodzi.