Konwersja mp3 na mpeg4

Poszukuję programu/ metody na masową konwersję plików audio na pliki wideo(wszystkie z takim samym .jpg jako obraz wideo).

Domyślam się, o co ci może chodzić, ale co do rdzenia: nie da się z pliku audio zrobić plik wideo. To tak jakby z orkiestry zrobić zjeżdżalnię.

Jeśli chodzi ci o dodanie grafiki do plików mp3 - to potrafi to zrobić (nawet masowo) każdy przyzwoity program do edycji tag-ów.

 

Jeszcze raz przeczytaj co kolega chce zrobić, szczególnie to w nawiasie :wink:

Dlatego napisałem o magicznej zamianie orkiestry w … :wink:

Chcesz mi powiedzieć że nie da się z pliku .mp3 zrobić wideo o formacie powiedzmy .mpeg4? No bo jeżeli tak to niestety sie mylisz.

Chcę ci powiedzieć, że nie da się z chleba zrobić szarlotki (i na odwrót). MPEG to kontener w którym przechowuje się dane takie jak: ścieżka audio, wizja i inne informacje. Sama w sobie konwersja MP3 do MP4 to nic nadzwyczajnego. Nadzwyczajne jest to, że zamierzasz z pliku statycznego (jakim jest jpg) uzyskać FILM - który jak sama nazwa wskazuje - jest zbiorem obrazów połączonych tak, by uzyskać efekt ruchu.

Stąd też napisałem, że domyślam się o co ci może chodzić, tyle że wówczas moim zdaniem KONWERSJA nie ma sensu. Sens może mieć po prostu zwykła edycja, w której pliku(ów) MP3 użyjesz jako ścieżki dźwiękowej, pliku(ów) .jpg jako warstwy obrazowej, i efektem końcowym może być dowolny format wideo - nie tylko MP4.

Dobrze więc, może słowo konwersja jest w tym wypadku nieodpowiednie. Chodzi mi dokładnie o to co napisałeś.

konwersja jest po prostu błędnym słowem i wprowadzało ludzi w błąd,
to czego potrzebuje to program do montażu video jako ścieżkę obrazu wstawisz zdjęcia a jako ścieżkę audio wstawisz plik/i mp3

Dobrze skoro już wyjaśniliśmy to że użyłem błędnego słowa, to możemy się skupić na drugie części czyli na znalezieniu programu który byłby w stanie robić to masowo.

Jedynie co można zrobić to do śćieżki video możesz dodać audio. Nawet bez montażu na przykład za pomocą programu avidemux.

Cześć

Wy koledzy dalej tłumaczcie sobie techniczne mambo dżambo :smiley:

a ja proponuję użycie do tej operacji najprostszego programu windows movie maker. Chyba połączy mp3 z jpg i zrobi film.

 

Freemake Video Converter zrobi to co chcesz. Możesz ustawić grafikę jaka ma być w tle. Jedyny minus to że program dorzuci 2 sekundy na początku i na końcu z logo programu. 

Przepraszam ale nie rozumiem przecież kolega nic nie muwi o dodaniu do projektu video z zdjęcia i ścieżki audio tylko on chce przekonwertować mp3 czyli format audio na mpg4 cyli format video jest niewykonalne bo to tak jakbyś chciał z motoru zrobić samochód.

Faktycznie byłoby dobrze aby kolega @xinsosq dokładnie napisał co chce uzyskać i z czego. Bo na razie to ludzie, którzy chcą pomóc nawet nie wiedzą o co chodzi.