Konwersja mp4 do avi

Szukam jakiegoś prostego programu do zamiany pliku z filmem mp4 na avi.Wiem że można spokojnie na kompie obejrzeć,ale chciałbym na stacjonarnym odtwarzaczu z DiviXem odtworzyć.Próbowałem Pazera Free mp4 do avi,ale jakis komunikat był po ang,nie wiem o co chodziło,a przecież mam Kodeki.Próbowałem też Total Video Converterem,ale plik który ma 2,5 GB urósł mi na 7,5 GB.Czy wszystkie konwertery zrobią z niego duży plik?

A co ty byś chciał? Przecież po to się konwertuje na mp4 żeby plik miał mniejszą wagę. Spróbuj Format Factory.

Skoro ma być jeszcze większy plik to chyba sobie odpuszczę …

Spróbuj do rmvb

Squall2008 dobrze mówi…RMVB najwięcej zajmie Ci tylko do 500 mb…chyba że odtwarzacz nie odtworzy Ci z tym rozszerzeniem…

Halt! Walnąłem się. To wszystko zależy od kodeku jaki wybierzesz i ustawień video(bitrate, rozmiar itp). Ściągnij ten Format Factory, ściągnij GSpot. Otwórz za pomocą GSpota plik (ten mp4) i popatrz jakie on ma parametry video i audio. Potem załaduj ten plik do format factory, wybierz konwersje do AVI, i tam będziesz miał opcje, wszystkie dane(tj bitrate video, audio, rozdzielczość, FPS) przenosisz z Gspota do ustawień konwersji. Potem wybierasz kodek(najlepiej MPEG-4). Potem dajesz wszedzie ok, i dajesz żeby zastartował(zielony taki trójkącik na górze w głównym oknie). Mi wyszło, że plik po konwersji ma nawet mniejszą wagę niż przed. Więc miłej konwersji życzę;]

A czy jakość obrazu wtedy się zmieni?

Nie powinna, jeżeli ustawisz takie same ustawienia. mp4 też jest kodowane MPEG-4.

A ile czasu zajmie konwertowanie pliku 2,5 GB?

Oj tego to ja nie wiem. To zależy jaki masz procesor. Ale myśle ze co najmniej 40 min.