Konwersja nieskompresowanego avi do skompresowanego

Wiec… przerabialem filmik 28 min w virtual dubie i wazy on 50 gb =OOO i jakim programikiem go skompresowac tez zeby zostal w aviku ale zeby wazyl jakos rozsadnie a nie 50 gb :F. Probowalem winavi video converter ale nie wiem czemu przekonwertowal mi tylko lekko ponad 1 min filmu i na tym skonczyl.

albo inaczej czy da sie jakos w virtual dubie tak zapisac plik wyjsciowy ze zmiana jakis wlasciwosci kompresji zeby wazyl nie wiecej niz 700 mb ?

W VirtualDub jest opcja konwersji, nie mam na tym komputerze zainstalowanego wiec Ci dokładnie nie powiem gdzie jest, ale poszukaj w menu.

Oczywiście, że się da. Czy to VD czy VDM nie ważne w tym przypadku bo chcesz dokonać konwersji pliku (kontenera) avi.

Najlepiej podaj Dane pliku z programu MediaInfo a wtedy podam ci co zastosować najbardziej optymalnie. Zapewne Xvid i mp3 bo podejrzewam, że 700mb - chodzi ci o nagranie pliku na płytkę CD a potem odtwarzanie na stacjonarnym DVD. Czy mam rację?

Tak dokladnie tak do odtwarzania na kompie dvd itp.

Takie zament bo musialem w pracy zgrac filmy z kamery byly one w vobach. i klientka ktora to krecila kazala mi powycinac fragmenty ktore chciala i zapisac je w jednym aviku. no to voba do avika zkonwertowalem w power video converter tego avika dopiero otworzylem w virtual dubie i tam wycialem to i zapisalem znow do avika i wlasnie ten plik wyjsciowy ma 50 gb.

screen z mediainfo.

http://img123.imageshack.us/my.php?image=mmuv0.jpg

Ten screen nic mi nie mówi :wink: Zaznacz by MediaInfo pokazywał wyniki jako tekst i wklej tutaj to co wyświetli.

a teraz polecam (nie widziałem co jest w MI jeszcze)

W VD 1.8.6 (na tym pracuję) zrobisz to tak:

W zakładce video zaznaczysz “Full Processing Mode”, potem w “Compression” (miałeś cześniej zapewne uncopressed) wybierasz Xvid. Profil w konfiguracji Xvid wybierzesz w zależności co chcesz osiągnąć i jaką jakość jakim czasem.

W zakładce audio także “Full Processing Mode” i kompresja do MP3 LAME 128kbit 48hz lub VBR. Jeśli nagrywałeś to zwykłą kamerą to nie polecam zapisywać audio w AC-3 bo nic ci to nie da a zwiększy jedynie wielkość pliku audio kosztem jakości video.