Konwersja obrazu 4:3 do 16:9 Pal

Witam mam taki problem otóż nie potrafię sobie poradzić z zamianą formatu obrazu 4:3 aby móc uzyskać na końcu format wyjściowy 16:9 z góry uprzedzam że nie kombinuję z formatami plików.Format na wejściu to MPEG 2 720/576 i taki sam chcę na końcu uzyskać.Raz mi się udało i efekt końcowy bardzo był dla mnie zadowalający jednakże nie zapamiętałem jak to się robiło i dlatego piszę tu na forum o pomoc.Pasuje mi praca w tym programie gdyż jest w języku ojczystym a to bardzo mi ułatwia sprawę.Może to źle robię więc spróbuję opisać jak działam w tym programie.

Otwieram program po lewej stronie mam do wybory w zakładce video z jakim plikiem chcę pracować.Zaznaczam próbując już w 2 plikach zadziałać oczywiście nie naraz więc pierwsza to Wszystko do MPG gdy kliknę otwiera mi się następna opcja gdzie po prawej stronie jest dodaj plik , klikam i szukam na dysku tego pliku co chcę go po swojemu zrobić.Potem w tej samej zakładce wybieram opcję ustawienia wyjściowe i tu w profilu wybieram funkcję DVD Pal Large a nawet próbowałem z tą samą opcją tylko w opisie Small też ten sam scenariusz na wyjściu pliku potem.W tej samej zakładce w ustawieniach jest wybrane strumień video , rozmiar video 720x576 , Bitrate ( KB/s ) próbowałem z opcją standardowe lub z własną 6000 , FPS była opcja standardowa lub 25 , Aspekt tu zmieniałem na właśnie format wyjściowy 16:9 , w opcji następnej czyli Strumień audio zmieniałem tylko z Częstotliwość próbkowania ( HZ ) , Standardowe na własną 48000 , Bitrate ( KB/s ) było ustawione na Standardowe lub ewentualnie na 448 , kanały audio czy opcja była ustawiona na Standardowe , 2:0 lub 6 Stereo 5:1 scenariusz pozostawał bez zmian , reszta opcji już nie była zmieniana w programie.Po prawej stronie u góry klikałem tylko na OK zamykała się strona z opcjami w tej co pozostała też klikałem na OK i program zaczął robić konwersje i albo zrobił jednakże z negatywnym skutkiem lub jak coś było źle ustawione ukazywał się komunikat przy opcji Konwertuj stan , typu: Fail to convert a jak było ok to po naciśnięciu opcji Start program zaczął konwertować plik jednakże po niby przekonwerterowaniu plik okazał się na wyjściu przy odtworzeniu niestety kwadratowy obraz.Plik jest nieduży bo ma max 80MB w pliku nie kombinuję nic z audio tylko interesuje mnie zmiana formatu video.Liczę na pomoc i pozdrawiam.

Źle do tego podchodzisz. Proporcje obrazu zależą tylko od rozdzielczości, a ty z uporam maniaka trzymasz się 720x576, z których nijak 16:9 nie wychodzi. Aspekt można ustawić w kontenerze (jak próbujesz zrobić), ale nie wiem, czy cokolwiek poza MKV wspiera takie rozwiązanie.

Po mojemu masz dwa rozwiązania:

  1. Przeskalowanie materiału (np do 720x405)

  2. Zmiana aspektu w kontenerze przy muksowaniu (obsługiwane chyba tylko przez MKV)

Witam i dzięki za szybką reakcję z twojej strony jednakże jak wspominałem udało mi się to zrobić z tym samym plikiem i efekt końcowy był zadowalający dla mnie teraz chcę z tego samego pliku zrobić to samo jednakże z innego fragmentu filmu i niestety nic a nic mi nie wychodzi.

Znaczy się - rozciągnęło ci obraz na całą szerokość ekranu? Jeżeli tak, to efekt jest identyczny z przekodowaniem ze zmianą rozdzielczości. No, w zasadzie trochę gorszy, bo player/filtr musi wszystko skalować na bieżąco (chociaż przy obecnym sprzęcie nie jest to problem).

Niestety nie ale teraz tak patrząc na ten plik co jakimś fuksem mi się udało gdy wszedłem w jego właściwości to jest tak w nich:

Nazwa pliku: VTS_01_1.VOB

Wideo

Długość: 00:01:07

Szerokość klatki: 720

Wysokość klatki: 576

Szybkość danych: 9329kb/s

Całkowita szybkość transmisji: 9777kb/s

Szybkość klatek: 25/s

Audio

Szybkość transmisji bitów: 448kb/s

Kanały: 6

Częstotliwość próbkowania 48 kHz

Rozmiar pliku to 59,7 MB

Dodane poniedziałek, 19 marca 2012, 23:27

Pytanie jeszcze jedno ale to już w innej kwestii mam plik też w tym formacie i ma on wielkość 3,36 GB chcę podłożyć do niego dźwięk mam tu na myśli pl.lektora bo film ukazał się tylko z pl.napisami , konkretnie w czym problem oryginalny obraz i czas z płyty dvd filmu to 1g 26m 23sek czas filmu skąd mam wyciągniętą ścieżkę dźwiękową z pliku który był emitowany w TV po jego montażu wynosi 1g 29m 34sek 92set i jak to teraz zrobić synchronizację obrazu z dźwiękiem hmmm…???Bo nie bardzo mam ochotę oglądanie tego samego 2 razy i wychwytywanie różnicy co i tak obraz z TV mnie nie interesuje tylko sam lektor.Zawsze raczej nie było z tym problemu no może ciut czasami ale dało radę tu jednakże jest zbyt duża różnica w czasie jak widać aby tego dokonać.Nawet rozciągnięcie ścieżki audio do video nic nieda aby niby pokazywało ok bo po pewnym czasie i tak widać różnicę rzecz jasna między audio a video niestety.

BLADE2042

Proszę dokonać zminy tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

OT - kosz.