Konwersja ogm na Avi!


(Coris Latex) #1

Witam!

Chce przekonwertować ogm na avi. Używam VirtualDubMod'a i czy ktoś może mi wtłumaczyć, czy za pomocą opcji "save as" da się zapisać ogm do avi z wbudowanymi napisami, takimi jakie są w ogm??


(Xiao19) #2

uyj tych progsow

z mojego postu

2 najlepsze do tego typu rzeczy

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ht=eovideo


(aphazel) #3

Sorry za bumping ale chetnie bym sie dowiedzial, co jest w tym temacie... TYLKO ZE NIE MOGE GO OTWORZYC! Otwiera sie sam naglowek forum i zero postow >< (zarowno pod IE jak i FF). Co to za 2 progsy?

Problem taki:

  • mam plik ogm z dual audio i subami

  • potrzebuje zrobic z tego avi z jednym audio (akurat nie tym zaznaczonym w ogm jako domyslny, tylko tym drugim :P) i subami na stale wmontowanymi w avika

Ma ktos jakas szybka metode?

W innym temacie gosc chwalil Ashampoo Movie Shrink&Biurn 2. Owszem fajna zabawka lopatologiczna i ma fajna opcje ustalania max rozmiaru pliku wynikowego, ale... dziala na domyslnych ustawieniach, ktorych nigdzie nie umiem zmienic. Kiedy zaczyna konwersje ogm na avi musze szybko klikac w ikone w taskabarze zeby zmienic sciezke dzwiekowa na drugi jezyk, a napisow mi w avika nie wkleja. ><


(lazikar) #4

Post zapewne albo juz nie istnieje, albo Kamcia wstawiła zły link. Zobacz daty postów.


(Marcin Obala) #5

Co do OGM to mam trochę doświadczenia z nimi. OGM dual sound + sub.

Po przekonwertowaniu możesz mieć jedynie jedną ścieżkę dźwiękową i napisy wgrane bez możliwości wyłączenia lub ewentualnie w pliku obok. Podobnym do OGM jest format MKV lub AVI :P. Mam też film AVI z dwoma ścieżkami dźwiękowymi ale bez dodatkowych kodeków nie działa ponieważ jest rozpoznawany jako MKV/OGM :P. Jedyne co musisz zrobić to użyć VirtualDubMod rozdzielić Audio od Video. A następnie jakimś programem np. w nero vision express jest taki program do robienia filmów i złączyć je znowu zapisująć jako Avi Divx.


(Mrmefisto6) #6

marcin 511 moglabys pomoc z plikami ogm?