Konwersja pdf do jpg

Witam, zaznaczam że szukałem w szukajce ale są przeważnie tematy pdf -> doc lub formatów dotyczących prezentacji. Ja natomiast poszukuję programu który zamieniłby mi pdf do jpg lub innego graficznego pliku z tego że o dość sporym rozmiarze bo jest to mapka i zależy mi na dobrej rozdzielczości i widoku ulic. Próbowałem dwóch programów w tym Office Convert Pdf to Jpg Jpeg Tiff Free i nic to nie dało bo jakość zdjęcia jest niewystarczająca. Myślałem nad robieniem screenów i sklejenia tego w jakimś programie ale niestety jest to bardzo mozolna i denerwująca ręczna robota. Czy jest jakiś program w którym mógłby powiększyć plik do dowolnych rozmiarów choćby nawet 250% i zapisałby mi całośc jako .jpg? Próbowałem to robić w Foxit Reader ale jak już wspomniałem jest to dośc wkurzające… Czy ktoś ma jakieś propozycje na zautomatyzowanie tego procesu?

GIMP może importować pliki PDF, a następnie zapisać je do wielu innych formatów.

Wg informacji ze strony twórców, Imagemagick również obsługuje PDF: http://www.imagemagick.org/script/index.php

Spróbowałem GIMPem ale niestety zapistał tylko do wartości powiększenia 100% a dla mnie to za mało jak wspominałem wcześniej. Czekam na dalsze propozycje.

U mnie przy imporcie pliku PDF GIMP pozwala wpisać dowolną rozdzielczość.

Również Imagemagick pozwala dowolnie powiększyć obraz (testowałem powiększenie 1000%), jednak przy domyślnych ustawieniach obraz jest rozmazany, tu trzeba by pogrzebać, jeśli z jakichś powodów GIMP u Ciebie nie zdaje egzaminu.

U mnie też rozmazany a w pdf gdy powiększam jest wszytsko idealnie. Niestety w gimpie nie za bardzo wiem gdzie szukać poprawy jakości w ustawieniach. Może jakiś inny sposób?

Gdy importujesz w GIMP-ie, nie pojawia Ci się takie okienko:

http://2.bp.blogspot.com/_dB5qRUv9u-o/S … import.png

http://www.xbloome.com/stuff/tutorial/g … import.png

? Tam można dowolnie ustawić rozdzielczość.

Ewentualnie mógłbyś spróbować również za pomocą Inkscape.

GIMP.

Okno “Import z PDF”.

Zwiększ rozdzielczość.

Np. 300px / cal

Pojawiają mi się takie okienka ale niestety wiesza program przy otwieraniu pdf’a. Plik waży nieco ponad 9 mega więc może za duży?

Możliwe, że brakuje już pamięci RAM i system mieli na partycji SWAP. Z drugiej strony, otwierałem już w GIMPIE pojedyncze, ważące ~140MB pliki i program działał bez zastrzeżeń (zajęte ~1.6 GB RAM) - jeden obraz, ale taki, którym mógłbym wytapetować całe pomieszczenie :wink:

Wypróbuj ten sposób:

  • otwórz plik za pomocą przeglądarki dokumentów Evince (jeżeli korzystasz z Linuksa), kursorem myszy “przeciągnij” stronę z obrazkiem, do jakiegoś folderu. Jeżeli jest tak, jak myślę a plik nie jest zabezpieczony, to sztuczka się powiedzie, a w folderze znajdziesz cały obraz, lub przynajmniej jego fragment (jeżeli widoczny w PDF obraz złożony jest z kilku części).

Jeżeli ten sposób nie zadziała, to spróbujemy czegoś innego.

Ostatecznie możesz zrobić kilka zrzutów ekranu a GIMPA użyć do złożenia tego w jeden plik “jpg”.

Inkscape też sobie importem PDF radzi. Stronę możesz wyeksportować później np. do png.

Używam Windowsa 7 już chciałem pokobinować ze screenami ale jest to bardzo denerwujące dlatego szukam jakiegoś lepszego sposobu.

Wypróbuj Inkscape:

http://inkscape.org/download/?lang=en

http://downloads.sourceforge.net/inkscape/Inkscape-0.48.1-2.exe

Jeszcze jedna uwaga, gdy przeglądasz PDF w programie, to przy powiększeniu/pomniejszeniu obrazu zazwyczaj dołożona jest interpolacja, dlatego obrazek wygląda OK nawet, jeśli w oryginale był on w jpg. Gdy wyeksportujesz obrazek ponownie, znów do jpg, jego jakość ulegnie degradacji, często znacznej (nawet przy wysokich ustawieniach jakości eksportu).

Próbowałem już tego i też wiesza program. RAMu mam 4GB i standardowo włączony antywir gg i winamp nic po za tym. system jak wspominałem to Windows 7 i dalej nic…

"eXPert PDF 4 Editor "

?

polecam program łatwy do konwersji z pdf na jpg sciągnij program http://www.dobreprogramy.pl/PDFXChange- … 15117.html tu jest film jak to zrobić