Konwersja video do txt

Witam,

Szukam programu do konwersji(lub rozpoznania)dźwięku w pliku video(flv) do pliku txt(lub podobnego)

tzn.chciałbym wiedzieć “co jest powiedziane w tym video”.

Dzięki z góry za pomoc.

ps.jest wiele audio converters ale nie wiem który może pomóc.

Chyba nie chcesz konwertować video (obrazu) tylko dźwięk a to wielka różnica :wink:

Szukaj pod hasłem “rozpoznawanie mowy” bo w tym przypadku nie o konwersję chodzi.

Tego typu programy (do tego z zapisem do pliku tekstowego) są jeszcze na wczesnym etapie rozwoju i ich działanie pozostawia wiele do życzenia.

Rozpoznawanie mowy w filmie jest bardzo trudne - różna wysokość, poziom dźwięku, dodatkowe zakłócające dźwięki itp

Najłatwiej jest rozpoznawanie mowy użyć do sterowania np. komputerem za pomocą kilkunastu/kilkudziesięciu komend.

Chcesz konwertować plik video do pliku tekstowego bezsensowne tak się po prostu nie da, od tego co jest mówione w filmie służą napisy.

dzięki,zmieniłem.

Dodane 24.03.2013 (N) 14:26

to jest plik flv ściągnięty z serwera lokalnych wiadomości w Azji.Po prostu chciałbym wiedzieć co jest powiedziane w nim-następnie przetłumaczyłbym to przez google translate.Problem jest że to jest tylko video z bardzo krótkim opisem(pod nim),który nie daje żadnych konkretnych informacji(raptem 3 słowa)dlatego szukam jakiś innych opcji.

Dodane 24.03.2013 (N) 14:46

znalazłem ciekawe rozwiązanie: dzięki freemake video converter mam ten plik teraz jako mp3.(polecam program!),ok jak mp3 można skonwertować do txt??

Co rozumiesz przez txt? Wideo, audio i tekst to są zupełnie odrębne dziedziny i formaty. Każdy plik można otworzyć za pomocą notatnika ale nie sądzę żeby to co tam zobaczysz, było tym o co Ci chodzi :slight_smile:

pliki typu doc,docx i txt.

Porywasz się z “motyką na słońce” :wink:

Program rozpoznający musiałby znać język w którym jest ta mowa. Daj sobie spokój. Poczytaj pod hasłem, które podałem wcześniej.

Stwórz taki program - NOBEL murowany.

Jak chcesz sam tworzyć napisy to nie w ten sposób, żaden program tego za Ciebie nie zrobi. Możesz użyć programu NapiProjekt, żeby pobrać napisy do pliku, o ile są dostępne.

A tym bardziej że nie jest język angielski, czy inny europejski.

Cudów nie ma …

Program nie musi znać wszystkich języków. W tłumaczu google jest opcja wykrywania języka, np. w tym przypadku prawdopodobnie hindi. Żeby skorzystać z tej możliwości tłumaczenia, to użycie tego darmowego programu do edycji napisów video, jest, jak czytam działanie programu i opinie - możliwe. Jest w nim opcja automatycznego tłumaczenia przez tłumacza google. Spróbuj. http://www.dobreprogramy.pl/Subtitle-Ed … 14987.html Chodzi też o konwersję do formatu TMPlayer (.txt), jak wyczytałem.

Tylko najpierw musi mieć co tłumaczyć, czyli tekst.

Myślałem, że program rozpoznaje tekst w filmach. Sugerowałem się m.in tym opisem

Jak jest film i jakiś napis…

Dużo oglądam japońskich filmów, z których wydobyto tekst, przetłumaczono i podmieniono. Są programy z video text extraktotem i edycją.

Na dzień dzisiejszy nie wydaje mi się aby istniał program zdolny do konwersji o jaką Ci chodzi. Żeby przetłumaczyć napisy musiałbyś dysponować napisami do tego filmu w jakimkolwiek języku zapisanymi do pliku tekstowego. Później musiałbyś bawić się w tłumaczenie. Jeśli napisy są zmiksowane z filmem i nie stanowią odrębnego pliku to nie ma możliwości ich stamtąd wyciągnąć inaczej jak po prostu ręcznie przepisując.

język to dokładnie chiński uproszczony.Jedyną (skuteczną)opcją było skonwertowanie tego flva do mp3 i dalej będzie przetłumaczony przez znajomego.

ps.jak wspomniałem jest to filmik ściągnięty z serwera(lokalne news w Chinach) a trwa tylko 2 min.

Więc nie ma takiej opcji aby znaleźć napisy…To tak jak jakbyście chcieli znaleźć napisy do wywiadu z jakimś celebrytą z filmu na wp.pl,gazeta.pl itp.

Dziękuję wszystkim za pomoc.