Konwersja z dwg na pdf

Witam Wszysztkich forumowiczow mam pewien problem mianowicie szukam programu ktory umozliwi mi konwersje z dwg na pdf jesli kto kolwiek wie o takim progamie bede wdzieczny za pomoc :slight_smile:

Zobacz: http://anydwg.com/dwg2pdf/

Miłego dnia :wink:

http://download.chip.pl/download_140835.html

dziekuje za informacje

sprawdzalem i ten konwerter nie radzi sobie ze skomplikowanymi rysunkami ( bloki teksty wielowierszowe) . ja szukam czegos co da sobie rade z profilami z projektami budowlanymi .

sprawdź jeszcze pdfcreatora

Wpisz w szukajkę " dwg to pdf" , powinieneś coś pasującego znaleźć :slight_smile:

a czy moze ktos polecic program ktory poradzi sobie konwersujac pliki dwg na pdf nawet jesli mialby byc platny (firma kupi :slight_smile: ) szukam dobrego programu by nie wydawac kasy na marne nawet jesli pieniadze sa nie moje a firmowe

Ja robiłem to w ten sposób, że eksportowałem projekt jako .eps, a następnie za pomocą Acrobat-a w wersji Professional konwertowałem do .pdf-a.

Przecież Acrobat może bezpośredno tworzyć pdf z pliku “*.*.dwg”. Opcja: Utwórz pdf–> z pliku.(Przynajmniej w wersji Adoba Acrobat 7.0 Professional)

Potrzebowałem także .eps-a dlatego robiłem to w ten sposób. Ale skoro piszesz, że można bezpośrednio to jeszcze lepiej.

a czy pelan wersja adobe acrobata 7.0 profesional

spelni moje wymagania by plik dwg zapisac jako pdf niezaleznie od tego co jest w pliku ??? dodam ze sa to duze projekty

Jeśli acrobat nie spełnił by twoich wymagań to znaczy, że nie ma takiego programu który by je spełnił. Przecież to twórcy standardu pdf. Program niestety jest dość drogi, około 2500zł.

@ akas Nie określiłeś jakie właściwości pliku dwg chcesz zachować po konwersji do pdf. Ale ponieważ format pdf jest właściwie czymś w rodzaju “elektronicznego papieru” i służy do prezentacji dokumentów w formie jaką będą miały po wydrukowaniu zakładam, że właśnie czegoś takiego szukasz :). Jeśli tak - zobacz PDF Creator. Instaluje się w systemie jako wirtualna drukarka widziana dla wszystkich programów Windows potrafiących drukować, tyle, że zamiast na papier “wydruki” idą do pliku pdf. Program jest darmowy - także do użytku komercyjnego, w firmach - na licencji GPL. Instalka zawiera polski plik językowy.

P.S. Jeżeli te pliki dwg generujecie w AutoCadzie i planujecie w najbliższym czasie upgrade programu :slight_smile: - AutoCad 2007 ma “wbudowaną” drukarkę/plotter “DWG to PDF”. Działa dokładnie tak samo jak PDF Creator tyle, że (co oczywiste) tylko z AutoCadem.