Konwersja z MP3 na płytę CD

Proszę o informację w jakim formacie zapisywana jest muzyka na CD.

Mam sporo muzyki w MP3 i chciałbym ją zgrać na CD.

Mój odtwarzacz nie obsługuje MP3. Jakiego programu użyć do konwersji?

użyj nero , dajesz utwórz cd audio i dodajesz mp3 i wypalasz(zapiszesz w .cda, każdy discman czyta ten format)

np Nero, Audio Cd Maker

format to cda

WIELKIE DZIĘKI! !!

poprostu nagraj płytę audio i przeciągnij na nią pliki mp3, nie pozwoli ci nagrać więcej niż na płytę audio…

Na płyte audio wchodzi przeważnie do 18 piosenek (zależy ile trwają) :wink:

Czy to znaczy, że wybierając opcję “utwórz CD z danymi audio” mogę nagrać max. około 20 utworów na płytę? Natomiast wybierając “utwórz dysk CD z danymi” nawet 200-250? Czy w takim razie jest jakaś różnica w efekcie odtwarzania - jakości dźwięku?

tak ale tylko mp3 wrzucisz. Możesz ich zmieścić bardzo dużo. plik cda ma wielkość (zależy) ok 70 MB a mp3 (średnio) 5 Mb. Odtwarzacze do tego nie przystosowane nie przeczytają płytki z nagranymi mp3

Rozumiem. Tylko ja wolę nawet płytę z mniejszą ilością nagrań. Chodzi mi o różnicę w jakości odczytu. Czy nagrywając płytę *cda uzyskam lepszą jakość dźwięku?

Przy nagrywaniu *cda Nero operuje minutami, zaś przy nagrywaniu *mp3 MB. Czy tak?

Dokładnie.

Natomiast z tą jakością dźwięku to jest tak, że jak nagrasz z mp3 na CD AUDIO to będziesz miał niestety jakość tej mp3-ki, z tym, że CD odtworzysz na każdym odtwarzaczu, a mp3 tylko na niektórych.

Dokładnie :spoko:

Dodając pliki audio na płyte z boku będziesz miał ile dana piosenka trwa, zaś na samym dole podliczenie wszystkich piosenek.

Łącznie można nagrać 80 min. muzyki audio :slight_smile:

84ea5ee03f463d4am.jpg

A czy mógłbyś krok po kroku, bo jakoś nie bardzo rozumiem " przeciągni pliki mp3" Nie jestem w tym kumaty. :oops:

masz Nero?

więc wchodzisz /utwórz audio cd/ klikasz dodaj i dodajesz interesujące cię utwory i dalej/ustawiasz prędkośc i nagrywasz :mrgreen:

No cały problem w tym, że tak zrobiłem i mój odtwarzacz nie czyta tej płyty. Stąd problem i moje pytanie. :frowning:

Z jaką prędkością nagrałeś płytę ??

Zmniejsz maksymalnie jak się da i wtedy nagrywaj.

Im mniejsza prędkość tym mniejsza ilość błędów.

DZIĘKI !!