Konwersja z mp3

Witam! chcę nagrać na CD-R pliki muzyczne mp3 ale płytka ma być odtwarzana w odtwarzaczu samochodowym CD bez mp3 nagrałem tak normalnie i nie odtwarza W instrukcji radioodtwarzacza znalazłem info,że potrzebne jest “sformatowanie ostateczne” płytki aby wszystko było ok nic mi to określenie niestety nie mówi.Zastanawiam się czy nie wystarczy skonwertowac pliku mp3 do jakiegoś innego tylko jakiego żeby działało jak trzeba. Dzięki! :smiley:

Nagraj jako zwykły plik audio a o ile się nie mylę “sformatowanie ostateczne” to po prostu zamknięcie nośnika :slight_smile:

P.S.

Skoro radio nie czyta CI mp3 to raczej na pewno nie czyta Ci też innych formatów więc konwersja nie ma sensu. Pamiętaj jak będziesz nagrywał płytkę aby nie ustawić za dużej prędkości nagrywania bo niektóre modele odtwarzaczy mają problem z odczytem szybciej nagranych płyt.

W jaki sposób nagrać jako zwykły plik audio?

Musisz utworzyć dysk muzyczny.

W programie do nagrywania płyt wybierasz kompilację “Audio CD”, przerzucasz pliki mp3 w takiej kolejności w jakiej mają być odtwarzane. Większość programów do nagrywania płyt sama potrafi dokonać konwersji plików mp3 do formatu *.cda obsługiwanego przez zwykłe odtwarzacze płyt kompaktowych. Przed zapisem płyty zmieniasz tryb zapisu na Disc-At-Once.

Tak jak napisał poprzednik, pamiętaj o tym aby nie przesadzać z prędkością zapisu płyt Audio CD gdyż na niektórych bardziej czułych odtwarzaczach mogą pojawić się błędy w postaci przeskoków do innego fragmentu piosenki lub też następnego utworu.

O ile mi wiadomo, to płyta Audio CD nie może być płytą wielosesyjną tak więc opcja zamykania płyty nie powinna być aktywna (płyta będzie zawsze zamykana). Ten komunikat o potrzebie “sformatowania ostatecznego” zapewne pojawił się dlatego, że odtwarzacz nie mógł rozpoznać płyty. Z tego co piszesz wnioskuję, że nagrałeś ją w kompilacji “Dysk z danymi”, a zawartość jako pliki mp3… a twój odtwarzacz nie jest w stanie odczytywać takich płyt.

Ściągnij nero i wybierz “Utwórz audio CD” tak jak na obrazku -> tr2sold01.jpg

Ps. Na audio można nagrać tylko ze 15 góra 20 piosenek.

Sposobów do nagrywanie płytki audio jest wiele jak choćby przedstawiona powyżej w Nero. W Viście jest możliwość na grywania płytki audio za pomocą WM. Wkładasz czysty dysk w okienku jakie Ci wyskakuje klikasz nagraj nośnik audio i potem przeciągasz interesujące Cię pliki do odpowiedniej rubryki w programie - bardzo łatwe i intuicyjne. Jeżeli nie masz Nero zerknij TUTAJ są tam takie programy jak Nero, CloneCD, Alcohol i inne.

Nagrałem bez problemów,na odtwarzaczu CD stacjonarnym odtwarza bez problemów więc jestem dobrej myśli że w samochodowym też będzie w porządku sprawdzę wieczorkiem.Wielkie dzięki wszystkim :smiley: