Konwerter DP/HDMI - VGA

Chcę kupić konwerter z HDMI lub DisplayPort do VGA. RX 460, jak większość nowych kart nie ma wbudowanego konwertera.
Czy różnica pomiędzy chińskim za 15 zł, a markowym Gembirdem chociażby jest naprawdę aż tak widoczna? Jeśli chodzi o wygląd to obie wyglądają identycznie. Może to ten sam sprzęt? Chodzi mi głównie o granie.
Może jakieś inne propozycje? Podkreślam, że nie mam zamiaru narazie kupować nowego monitora.
Obcnie to 1440x900, 60 MHz całkowicie wystarcza.

Jeśli zadziała to nie powinno być żadnej różnicy. Te konwertery jedynie mapują przewody na inny port. Całą faktyczną konwersją cyfrowo-analogową wykonuje karta graficzna, jeśli wykryje że jest podłączony monitor na VGA. Doczytaj tylko w instrukcji, które porty to obsługują.

Swoją drogą polecam kupno monitora z cyfrowym wejściem. Różnica w jakości obrazu jest wyraźna. Na analogowym obraz będzie zawsze trochę rozmyty, nie wspominając o konieczności kalibracji. Jakieś 22’ kupisz za 200-300zł.

[quote=“kowgli, post:2, topic:525633”]
Całą faktyczną konwersją cyfrowo-analogową wykonuje karta graficzna
[/quote]Nie. Otóż od Pascali Nvidii, karty tej firmy nie mają sygnału analogowego. Z Polarisami od AMD jest chyba podobnie, ale tę informację trzeba byłoby zrewidować, gdyż nie mam pewności.

W każdym razie, do nowych kart trzeba brać adapter aktywny, najlepiej sprawdzony na jak największej próbie użytkowników, gdyż czasem po prostu nie działają. Strata w jakości wyświetlanego obrazu też jest różna.