Konwerter DP/HDMI - VGA

(Antramx) #1

Chcę kupić konwerter z HDMI lub DisplayPort do VGA. RX 460, jak większość nowych kart nie ma wbudowanego konwertera.
Czy różnica pomiędzy chińskim za 15 zł, a markowym Gembirdem chociażby jest naprawdę aż tak widoczna? Jeśli chodzi o wygląd to obie wyglądają identycznie. Może to ten sam sprzęt? Chodzi mi głównie o granie.
Może jakieś inne propozycje? Podkreślam, że nie mam zamiaru narazie kupować nowego monitora.
Obcnie to 1440x900, 60 MHz całkowicie wystarcza.

(kowgli) #2

Jeśli zadziała to nie powinno być żadnej różnicy. Te konwertery jedynie mapują przewody na inny port. Całą faktyczną konwersją cyfrowo-analogową wykonuje karta graficzna, jeśli wykryje że jest podłączony monitor na VGA. Doczytaj tylko w instrukcji, które porty to obsługują.

Swoją drogą polecam kupno monitora z cyfrowym wejściem. Różnica w jakości obrazu jest wyraźna. Na analogowym obraz będzie zawsze trochę rozmyty, nie wspominając o konieczności kalibracji. Jakieś 22’ kupisz za 200-300zł.

(nietopyrz) #3

[quote=“kowgli, post:2, topic:525633”]
Całą faktyczną konwersją cyfrowo-analogową wykonuje karta graficzna
[/quote]Nie. Otóż od Pascali Nvidii, karty tej firmy nie mają sygnału analogowego. Z Polarisami od AMD jest chyba podobnie, ale tę informację trzeba byłoby zrewidować, gdyż nie mam pewności.

W każdym razie, do nowych kart trzeba brać adapter aktywny, najlepiej sprawdzony na jak największej próbie użytkowników, gdyż czasem po prostu nie działają. Strata w jakości wyświetlanego obrazu też jest różna.