Konwerter PDF->obrazek

Hej. Dosc czesto powtarza mi sie sytuacja, gdy musze dokonac jakichs poprawek w obrazku, ktory dostaje jako PDF. Najczesciej jest on w duzej rozdzieloczosci, wiec zabawa snapshot tool’em nie ma tu sensu (trzebaby zoomowac obrazek i strzelac zdjecia poszczegolnych jego czesci). Jestem wiec zmuszony do zmudnego drukowania obrazkow, skanowania w wysokiej rozdzieloczosci, zapisywania jako obrazek i dopiero moge cos z tym zrobic.

Potrzebowalbym programu ktory skraca ta droge i po prostu skanuje w wysokiej rozdzielczosci sam plik pdf i potem zapisuje to jako obrazek.

W sieci znalazlem jakies rzeczy ale za wszystkie chceli pieniadze a potrzebuje czegos darmowego.

Z gory dzieki za pomoc

Witam

Próbowałeś może darmowej aplikacji o nazwie GIMP ? Z tego co wiem obsługuje format PDF.

Pozdrawiam

v4pilot

A tutaj znajdziesz najnowszą wersję:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … GIMP+2.4.4

Gimp teoretycznie daje taka mozliwosc…

…W praktyce mam “nieprawidlowa operacje” po probie zaimportowania czegokolwiek (uzywam Win XP).

Niemniej dzieki za rade.

Wydrukuj poprzez pdfcreator, tylko ustaw tworzenie obrazu w opcjach zapisu zamiast pdf. Niestety nie wiem jaka będzie rozdzielczość wyjściowa takiego pliku graficznego (byćmoże w opcjach pdfcreatora można to zmienić)

Hmmm… No niestety rozdzielczosc nie jest najwyzsza (150 dpi). Nie znalazlem nigdzie opcji ktora pozwalalaby to zmienic

W opcjach w pozycji formaty z lewej strony. Wybierasz odpowiedni format grafiki i po prawej wówczas masz do wpisania dpi -> domyślnie jest rzeczywiście 150, ale jak widać można zmienić.

myślę że darmowy gsview się sprawdzi - jest chyba do pobrania na DP,

otwierasz PDFa, wybierasz File/Convert i tu do wyboru wiele formatów, np.

  • bmpgray - obrazek w skali szarości

  • bmpmono - obrazek czarno-biały (plik 8 razy mniejszy niż szary)

  • bmp16m - kolorowy

we wszystkich tych przypadkach można sobie wybrać rozdzielczość od 72 dpi do 600 dpi

uzyuwam tej metody w innych przypadkach i działa znakomicie

inna możliwość to rastrowanie PDFów w photoshopie