Konwerter PlayStation 2 HDMI

Hej. Opiszę w czym sprawa.

Otóż mam konsolę PS2 - chcę sobie pograć w starsze gierki. I do tego telewizor Manty 50 cali HD.

Gdy podłączam konsolę do TV kolorowymi końcówkami, mam czarno biały ekran.

Postanowiłem więc skorzystać z dobrodziejstwa jakim jest konwerter HDMI dla PS2. Wybór padł na model G300. Tylko, że jakbym nie robił, nie wyświetla się obraz wcale.

Czy coś robię źle czy może muszę zrobić coś jeszcze?

Konwerter podłączam z jednej strony do konsoli. Z drugiej wtykam kabel HDMI, który łączy się na swoim końcu z telewizorem również poprzez HDMI. Z boku konwertera wtykam micro USB a do tego z drugiej strony podłączam USB pod kompa albo TV.

Tak czy inaczej nie działa. Coś robię źle?

Możliwe, że w biosie konsoli masz wyświetlanie obrazu po RGB (kabel euro). Wtedy nie będzie obrazu (wiem, bo sam posiadam przelotkę PS2 to HDMI).

Spróbuj przestawić na drugi tryb wyświetlania (component). Ale pozostaje Ci zrobić to na ślepo.

  • włącz konsolę bez płyty i odczekaj chwilę
  • dół na d-padzie
  • wciśnij X
  • 3x dół na d-padzie
  • wciśnij X. Powinieneś być teraz w opcjach wyświetlania obrazu
  • lewo lub prawo na d-padzie. Aby przestawić z RGB na opcję component
  • wciskasz X i cieszysz się wizją :wink:

dzięki, za chwilę spróbuję
powiedz mi tylko jeszcze co to d-pad bo nie pamiętam :slight_smile:

nic to nie dało

Na pewno nic? Dla pewności przeklejam tutorial:

To get the PlayStation 2 into YPBPR (component) mode do the following:

  1. Start up the PlayStation 2 without a game in it.
  2. Wait about 20 seconds.
  3. Press Down.
  4. Press X.
  5. Press Down three times.
  6. Press X.
  7. Press Left.
  8. Press X.

Jeśli nadal nie działa to może…niestety coś z wyjściem w PS2? Też mam niby G300, z tego patrzę po sieci (przynajmniej wizualnie). I jedyny niuans polegał na tym, aby zasilić przelotkę z przedniego USB konsoli, a samą konsolę przestawić w tryb component (powyższe). Banały, że warto przełączyć TV na odbiór HDMI pomijam, bo wstyd insynuować, że robiłeś inaczej :slightly_smiling_face:

Szkoda, że borykasz się z tym. Ale wielu opcji manewru tutaj nie mamy. Zamiennie spróbuj podłączyć PS2 przez HDMI do monitora. Nie dalej jak wczoraj testowałem taki manewr. Zawsze test na innym urządzeniu.

Rozwiązaniem okazało się być to, że adapter był uszkodzony. Otrzymałem od sprzedawcy drugi i tym razem wszystko działa. No prawie wszystko.

Niektóre gry - zwłaszcza te nowsze po włączeniu się, telewizor przestaje odbierać sygnał. Daje po prostu: no signal.

W czym problem?

Dodam, że przykładowo - 25 life oraz Crash chodzą normalnie. A jak włączę Mortal Kombat to niby gra się ładuje ale w chwili kiedy powinien ładować się obraz z gry, otrzymuję ten komunikat właśnie: no singla.

Jak rozwiązać ten problem?

halo