Konwerter VirtualDub vs MeGUI - H.264

Czym się różni to:x264vfw - H.264/MPEG-4 AVC codec" w VirtualDub

od tego: MeGUI x264 - http://forum.dobreprogramy.pl/kompresja-materia%C5%82%C3%B3w-z-tunera-dvb-t-t441260/?p=2849235

Jak ustawić VirtualDub żeby dalo taką jakość jak taki sam bitrate w MeGIU?

Czy to z MeGUI daje jakość filmów YIFY?

Jak ustawić żeby w MeGUI działał dźwięk?

264vfw jest starszy (wdg google), H.264/MPEG-4 AVC być może nowszy ? Chyba jedyne różnice to  w szybkość / optymalizacje poprawiające czas kompresji. Jakości obrazu bez “lupy” albo programu analizującego możesz nie zobaczyć.

 

Jak ustawić ? Tak samo ?  Nazwy/sens powinny być do siebie podobne poszczególnych funkcji.

 

Megui

W trakcie indeksowania plików/pliku video dźwięk również pojawia się jako jeden “track” jeżeli nie wykluczysz opcji audio. Dalej w “audio” zostawiasz ac3 - wielokanałowy, lub zmieniasz na acc stereo/mono i jakość kb/s

 

 

Jeżeli to nagranie z tunera dvbt, używałem Avidemux z wycinaniem niepotrzebnych fragmentów z konwersją interlaced do progresiv.

 

http://x264video-compress.blogspot.com/2014/03/edycja-nagrania-1080i-z-telewizji.htm

 

 

YIFY ? 

Jak google pokazuje chodzi o uzyskiwanie najlepszych wyników jakość/wielkość ?

 

Niestety każdy film jest inny , możesz przez Avidemux/virtualdub powycinać najważniejsze dla ciebie fragmenty i kompresować je powiedzmy od 2000kb/s w górę jeżeli to FullHD. Szerokość filmu to minimum kompresji w “kb/s” :wink: choć gdy bardzo powolny - statyczny możesz testować 1000kb/s,  w opcji 2pass minimum superfast , opcje medium, slow, placebo zwiększają tylko ostrość - nie usuną “kwadratów” z obrazu przez długi czas pracy.

 

Lub gdy priorytetem jest ograniczona wielkość:

http://www.cole2k.net/bitrate-calculator.html

To nagranie VHS, ustawienia dla VHS się różnią znacznie?

 

Z dźwiękiem to wina tego, ze plik ma no compresion na dźwięk. MeGUI sobie z tym nie radzi a z mp3 lub lav działa dźwięk.

Plik z nagrywania VHS ?  Być może interlaced ?  “i”  ?

 

Maksymalnie 720x576 ?

 

Sprawdź np przez media player classic home cinema właściwości to da wszystkie informacje.

 

 

Megui to tylko nakładka graficzna nie musi  dźwięku przerabiać. 

 

Czasem dźwięk kompresowałem w foobar do aac 30kbps mono bo akurat megui nie miało płynnego skoku wartości, ale już składałem w megui Tools/muxer/i wybierasz adaptive/ lub już konkretny typ.

 

Jak ustawić megui - obraz 

 

Po otworzeniu pliku i “skatalogowaniu poszczególnych klatek”

 

 

Jedynie Lanczos4 z góry możesz ustawić, wybierasz analyse i "powinno* " się automatycznie poustawiać, nie musisz zaznaczać deinterlace gdy source będzie interlaced.

 

*(może to długo trwać / lub też czasem się zawiesza niestety )

 

Jeżeli materiał po zapisie będzie gorszy niż oryginał i dziwne cienie na konturach w trakcie ruchu może dopiero wtedy ewentualnie Top field First + Yadif BoB. 

 

 

 

Nie zmieniasz rozdzielczości w I/O chyba że Megui przy próbie zapisu będzie sugerował “mod8/16” czyli rozdzielość podzielna przez 8 lub 16.

 

 

Ustawienia kompresji xvid

  • bitrate minimum dwu krotność szerokości filmu lub więcej 2 pass automated
  • Wide search
  • Motion Search Ultra High
  • Profil 720p wystarczy lub home theatre

 

 

x264

  • Automated 2pass  minimum szerokość filmu lub więcej, preset super fast już daje dobre rezultaty ale VHS zbyt ostry/wyraźny może nie być i wybierz może coś z tego opracowania

http://www.videoquality.pl/ustawienia-typu-preset-w-x264/ może slow ?

 

Możesz poczytać o opcjach x264 i wybrać wyższe opcje ale jeszcze nie placebo ale efekt poprawy nie będzie odpowiadał zwiększonemu czasu przeróbki, chyba że to turniej szablistów :F to wykrywanie ruchu możesz ustawić na prawie najlepsze zakładka Analisys motion / Algoritm Satd + nr 10 (nr11 to placebo)

 

Dźwięk no compression?, Megui sobie nie radzi ale mp3 lub lav działa ? Trochę zagmatwane megui pokazała się ścieżka output dla audio ? 

 

Z pominięciem konwersji dźwięku w megui:

 

Megui zapisze plik filmowy bez dźwięku, piszesz o problemach to możesz skorzystać z Pazera Audio Extractor i ustawić jako dowolny format wyjściowy AAC 64/128  mono ?

 

W Megui sklejasz dwa pliki vid + audio przez megui Tools/muxer/ wybierasz adaptive / zapisujesz jako container mp4,mkv,avi

 

  1. Czytałem, że MeGUI ma z tym problem. Może da się jednak jakoś to obejść?

  2. Jeśli nie, to może dać na flac w VirtualDub ustawić, a potem MeGUI przymnie flac? Próbowałem coś w tym stylu ale nie działało. Wiesz jak to zrobić?

 

  1. To co piszesz, żeby przerobić dźwięk i obraz osobno, to w ostateczności, bo słyszałem ze często są problemy z synchronizacja potem.

 

Jest ścieżka w output.

 

Ja najpierw przerobiłem w VirturlDub.

Taki biały cień rozmyty jest ale to w oryginale też.

 

D:\Rec\Projekt\film.avi

   General

      Complete name : D:\Rec\film.avi

      Format : AVI

      Format/Info : Audio Video Interleave

      Format profile : OpenDML

      File size : 55.7 GiB

      Duration : 1h 31mn

      Overall bit rate : 87.2 Mbps

      Writing library : VirtualDub build 35491/release

   Video #0

      ID : 0

      Format : FFVH

      Codec ID : FFVH

      Duration : 1h 31mn

      Bit rate : 86.4 Mbps

      Width : 752 pixels

      Height : 564 pixels

      Display aspect ratio : 4:3

      Frame rate : 25.000 fps

      Bits/(Pixel*Frame) : 8.152

      Stream size : 55.2 GiB (99%)

   Audio #1

      ID : 1

      Format : PCM

      Format settings, Endianness : Little

      Format settings, Sign : Signed

      Codec ID : 1

      Duration : 1h 31mn

      Bit rate mode : Constant

      Bit rate : 768 Kbps

      Channel(s) : 1 channel

      Sampling rate : 48.0 KHz

      Bit depth : 16 bits

      Stream size : 502 MiB (1%)

      Alignment : Aligned on interleaves

      Interleave, duration : 40 ms (1.00 video frame)

      Interleave, preload duration : 500 ms