Konwertowanie języka Javascript do C#

Witam, jest jakiś program dzięki któremu mogę prze konwertować skrypt z Javascript do C#?? Bardzo mi jest to potrzebne, bo nie za bardzo umiem Javascript…

Ale przecież to jest niemożliwe. JavaScript zazwyczaj jest używany w przeglądarce internetowej i rządzi się swoimi prawami (tj. model obiektowy DOM i zdarzenia), a język C# jest kompilowany i wykonywany w środowisku Windows i korzysta z jego API (.NET Frameworka).

A jednak żeby pogodzić ogień z wodą, człowiek wymyślił coś takiego jak kompilacja skrośna. Tyle że o ile znajdzie się masa sposobów tłumaczenia języków na JS (np. Java -> JS z GWT albo C# -> JS zSharpKitem), to nie widziałem nic do działań odwrotnych.

To sobie Panowie sprawdźcie jak jest w unity jeżeli chodzi o tworzenie skryptów.

Ale co ma to, że w Unity można pisać zarówno w C# jak i w JavaScript, jeśli nie ma KONWERSJI z JS na C#?

Rozwiązaniem może być LLVM, o ile istnieje backend do JS i ktoś wpadł na pomysł generacji kodu C# z bytecodu LLVM. Nie chce mi się szukać dokładnie, ale backend JS pewnie się znajdzie, gorzej z konwersją tego na C#. Ewentualnie może istnieje jakiś kompilator JS->MSIL, ale raczej do LLVM będzie prościej(tym bardziej, że np. generowanie JS z bytecodu LLVM już jest).