Konwertowanie pliku pdf do sta

Witam,
nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, jeśli wybrałem zły, z góry przepraszam i bardzo proszę o przekierowanie na właściwy.
Szukam programu, konwertera, dzięki któremu będę mógł przekonwertować pliki pdf na sta. Szukałem w google, ale niestety nie mogę takiego znaleźć. Jeśli ktoś zna taki program, byłbym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam,
S.Z

Co to za format STA? Nie spotkałem się z takim.

z formatu pliku STA moge zaciagac dane do programu ksiegowego SALDEO

Podejrzewam, że to ich własny format i nie ma uniwersalnego konwertera. W przypadku nieznanych formatów, zawsze możesz

  1. otworzyć go przy pomocy 7-zipa jako archiwum (często plik jest tylko kontenerem-archiwum ze zmienioną nazwą i w środku są zwykłe pliki)
  2. jeśli się nie uda, otwórz go przy pomocy notatnika (albo lepiej Notepad++'a) - jeśli wyświetlą się jakieś dane tekstowe, będzie to albo XML, albo CSV czyli dane które w zasadzie da się prosto przetwarzać
  3. jeśli w środku będą krzaczki, no to format jest binarny i trzeba inżynierii wstecznej żeby się dowiedzieć w jaki sposób w środku są zapisane dane - prawdopodobnie taniej będzie zwrócić się do producenta o udostępnienie narzędzia do importu danych

Natomiast niezależnie od wyniku, formatu PDF który jest w zasadzie “składem dokumentu” z czcionkami, grafikami, tabelami, wartościami liczbowymi, nie da się wprost przekonwertować do formatu STA. Jedyna możliwość która by to umożliwiała jest taka, że plik STA to tak naprawdę plik PDF ale ze zmienionym rozszerzeniem. Ale w to bardzo mocno wątpię…

EDIT - czy Ty przypadkiem nie próbujesz zrobić czegoś, co robi ten ich program? https://www.saldeosmart.pl/biuro/odczytywanie-dokumentow z tego co widzę on służy właśnie do tego, żeby ze skanu (PDF) wyłuskać istotne informacje o fakturze i zapisać je w jakimś właściwym formacie (obstawiam, że będzie to ten .sta)

W czym masz więc problem?

1 polubienie

W czym masz więc problem?

Może najtańszy pakiet bez OCR?

kurde, sorry, pomylilem nazwy programow xd
to rozszerzenie pliku STA uzywam do programu ENOVA. dzieki rozszerzeniu formatu STA nie trzeba przepisywac recznie operacji bankowych, tylko wystarczy zaimportowac plik. jednak da sie importowac tylko pliki STA

No to zrób to co pisałem apropo nieznanych formatów plików.
Jeśli masz jakiś plik który możesz udostępnić bez naruszania czyjejkolwiek prywatności czy licencji, to też by nie zaszkodził.
Mimo to w mocy pozostaje:

wlasnie nie moge udostepnic zadnego pliku STA, z tych ktore mam :confused:

a jezeli zmienie rozszerzenie, z pdf na sta, to bedzie sie dalo zaimportowac ten plik do programu ENOVA?

Masz 0.001% szansy :slight_smile: czyli mogę śmiało powiedzieć, że nie da rady.

Dlaczego nie skontaktujesz się z pomocą techniczną tego programu? U źródła dostałbyś najlepsze informacje.

1 polubienie