Konwertowanie vhd na obraz dysku

Mam taki dylemat, bo chciałbym ‘przenieść’ system zainstalowany w maszynie wirtualnej na rzeczywisty dysk. Mam Virtual PC 2007. Czy jest to możliwe?

Witam,

jest to teoretycznie możliwe. Musiałbyś skorzystać z Norton Ghost , Acronic TrueImage lub podobnej aplikacji tworzącej obrazy partycji systemowych. Kopie systemu wykonałbyś na wirtualnym systemie, skorzystał z opcji zapisu danych na płytę CD/DVD, a następnie przywrócił ją na “fizycznej” maszynie.

Ale muszę przypomnieć, że to prawdopodobnie możliwe tylko teoretycznie. Chodzi o to, że wirtualny system instalowany był na innym “sprzęcie”. Wiele rzeczy nie będzie się zgadzało, jak np. sterowniki. Więcej będzie problemów niż korzyści.

Kolejny problem to licencja. W przypadku legalnego Windowsa konieczna będzie kolejna aktywacja, co w przypadku wersji OEM będzie praktycznie niemożliwe.

Osobiście bym czegoś takiego nie robił. Lepiej jest postawić sobie system od nowa, zainstalować używane programy, zrobić update wszystkiego, a na koniec wykonać obraz systemu jednym z wcześniej wymienionych programów (lub ich darmowych odpowiedników).

Pozdrawiam,

Rafał

Dzięki ale właśnie chce bo mam płytkę z 2000 gdzie ważny plik jest uszkodzony, musiałbym kombinować z dyskietkami startowymi itp. a tego nie chcę po za tym nie pamiętam jak ja ten pliczek ominąłem więc dla mnie to ważne. Dzięki.