Konwertowanie zdjęć z Mac do Windows

Proszę o pomoc.Przysłano mi usb Flash Drive z Mac ze zdjęciami robionymi iphonem.Mam telefon android i kompa z Windows.Jak otworzyć zdjęcia na moim kompie?

A próbowałeś w jakimś programie do przeglądania zdjęć?

Próbowałem w Media Player,VLC,Photos,Paint,Photoshop i kilku innych.Nie otwierają.

Hej,

A jakie rozszerzenia w systemie Windows mają te pliki graficzne?

Pozdrawiam,
Dimatheus

iPhone sobie niby robi plik “tekstowy” z retuszem i uaktywnia poprawki w locie przy przeglądaniu.

Rozszerzenie .jpg

Pokaż górne linie po otwarciu go w notatniku Windows.

Albo podrzuć jedno zdjęcie jako załącznik do posta.

Bo pewnie to nie są zdjęcia, tylko te ich ruchome zdjęcia. Czyli tak naprawdę filmy. Apple, jak to Apple, zawsze narobi jakiegoś dziadostwa

Po otwarciu w notatniku:

a Mac OS X 2 ° â ATTR;šÉÿ â À % À com.apple.quarantine Õ com.apple.lastuseddate#PS 0082;5dabb1ce;Photos;•¸] ã¦%

Plik zdjęcia w załączniku ._IMG_2248.zip (358 bajtów)

P.S. Próbowałem iMazing HEIC converter oraz iCloud. Oba programy nie rozpoznają plików.

Pod Linux pokazuje w konsoli coś takiego:

$file ._IMG_2248.jpg

._MG_2248.jpg: AppleDouble encoded Macintosh file


Wikipedia rozwiała wątpliwości, plik Findera :P.
Informacje z niego można odczytać pod Linuxem używając:
https://linux.die.net/man/1/hqx2bin

Jednym słowem, ktoś Ci zgrał meta-informacje findera zamiast zdjęć.

Zdjęcie nie będzie zajmować 358 bajtów.

1 polubienie

Dziwne.Osoba która przesłała mi Flash Drive twierdzi,że przed wysłaniem sprawdziła FDrive i mogła na swoim kompie odczytać wszystkie zdjęcia.Poszukam kogoś kto ma MAC-a i sprawdzę.Dzięki za próby pomocy.

Na 99% nie ruszy na obcym macOS, dodatkowo na Windows plik ma artybut ukrytego, nieźle to śmieszek skopiował.

Pod Linux też jest ukryty, bo “.” z przodu nazwy :stuck_out_tongue:

Pod linux brak pliku żródłowego.

Macie absolutną rację.Otrzymałem przez email kilka plików zdjęć które bez problemu otworzyłem.Dzięki za pomoc.Temat zamknięty.

klikasz na plik a na liście WŁAŚIWOŚCI