Koparka do Bitcoin

Posiadam komputer z procesorem Intel Core 2 Duo e4400 i GPU Geforce 9600. Chciałbym wykorzystać ten sprzęt jako koparkę do kopania Bitcoin i tu nasuwa się pytanie czy to jest dla mnie opłacalne?

Posiadam nieużywane łącze internetowe 2 MB

Więc tylko pozostaje koszt prądu.

Czy ktoś się tym zajmował i wie co i jak?

Heh, z wykopanych bitcoinów na tym sprzęcie, to może sobie miesięcznie na waciki uzbierasz. Odpuść. Widziałem high-endowe sprzęty, które jakoś kopały, ale zupełnie nieopłacalne w warunkach domowych.

Tak se tylko myślę co można by z tego sprzętu zrobić pożytecznego.Myślałem o serwerze plików ale on nie jest mi potrzebny.

Więc co jeszcze można z tego sprzętu zrobić?

Serwer plików też odpuść, wystarczy ci google drive czy OneDrive darmowe. Bitcoiny powoli kończą swój żywot (wydobywanie ich) więc opłaca się je mieć na pewno, ale zysku to mieć nie będziesz. Daj mamie komputer albo do biblioteki publicznej. W domu wiele osób kopało bit coiny na starych maszynkach ale lepszych od twojej.

A ja bym zrobił Media PC… do kuchni, sypialni, garażu, gdziekolwiek.

Ten pomysł z Media PC nie jest zły.Tylko że wtedy byłby komputer podłączony do telewizora 42 cale.

Filmy np na Youtube by się cięły,więc nie wiem czy jest sens próbować robić coś takiego na tak słabym komputerze?

Dlaczego film na youtube miał by się ciąć? W 4k może tak ale z Full HD to ten sprzęt bez problemu sobie poradzi, wystarczy tylko zadbać o akcelerację na GPU, mam podobny sprzęt jako media pc i jeszcze nie miałem żeby jakiegoś Full HD nie dał sobie rady.

To dziwne ostatnio testowałem na tym komputerze jak i innym podobnym filmy w 720 i 1080 na YouTube się tną jest to po prostu masakra. 

Dodam że w komputerze jest zasilacz Chieftec.

Temperatury są w porządku.

System był świeżo zainstalowany na nowym dysku.

Kopanie było dobre jak bitcoin wchodził, teraz to se możesz.

Może nie masz / masz złe sterowniki. Na gorszym sprzęcie yt mi nie tnie nawet w hd :wink: Może zmień przeglądarkę (o ile masz np ie6 dołączony do xp :P)

Sterowniki próbowałem różne.System był na tym komputerze XP i 7 oczywiście zaktualizowane.

I na jednym i drugim systemie było tak samo,filmy się cięły.

Najwyżej jutro sprawdzę może na linuxie jak by to chodziło.

Jaką wersję Linuxa byście na ten sprzęt polecili?

Dodam ,że ten komputer ma 2GB RAM.

 

Ale odtwarzałeś w Flash-u czy HTML5?

W HTML5 bo tak miałem ustawione w przeglądarce.