Kopia aktywacji systemu Windows a legalność z licencją

kopia-aktywacji-systemu-windows-windows-office-2010-t487450.html

Witam, z tego linka (z naszego forum) wyczytałem że można zrobić kopię aktywacji swojego oryginalnego systemu aby nie dzwonić do MS w sprawie aktywacji telefonicznie po każdym formacie. Jest to legalny i zgodny z licencją sposób na aktywację Windowsa- pytam z ciekawości?

Gdyby nie była to legalna aktywacja nie została by opisana tutaj na forum;)

Aha,czyli jest to zgodne z licencją? Teraz gdy mam zainstalowany i aktywowany system tworzę “backup’a” i kiedyś po formacie go odpalam tak? Oczywiście podczas instalacji wpisuję swój klucz z naklejki?

Cześć

Dokładnie tak.

Tutaj pozostaje pewna nieścisłość . Oczywiście jest to zgodne z licencją o ile backup zrobisz na komputerze na którego masz licencję (akurat w tym wypadku naklejka w wypadku oem)*. Możesz jej użyć tylko na jednym komputerze jednocześnie (o ile nie masz licencji grupowej). IMO podczas aktywacji nie trzeba (lecz można) wpisywać klucza, soft powinien nadpisać (nie wiem z autopsji to tylko przypuszczenie).

Oczywiście jeśli zrobisz tak jak mówiłeś (a licencja jest na komputer) to wszystko jest ok.

* :arrow: klucz powiązany jest z płytą główną a nie naklejką, jednak osoba składająca komputer korzystając z licencji oem powinna takową nalepić na obudowę komputera, i o ile nie wymieniłeś płyty głównej (tym samym tracisz licencję), wszystko jest ok.

PS, dlaczego nie użyjesz kopii zapasowej dysku ? Po formacie kopia, a potem bez czekania na instalację systemu / ustawienia etc przywracamy wszystko.

Ok, dzięki- nie musiałeś mi tak wszystkiego tłumaczyć, (siedzę w informatyce już całkiem sporo czasu także co nieco wiem- oczywiście jeszcze wiele nauki przede mną bo dopiero 2tech. inf. :E).

Widziałem kiedyś jak znajomy robił całą kopię dysku twardego wraz z systemem, rozumiem że to też jest legalne i zgodne z licencją rozwiązanie?

Jaki program byś mi polecił do stworzenia takiego obrazu, prosiłbym może o jakieś kluczowe tylko instrukcje żebym niczego nie spartolił :E

Znam Norton Ghost (płatny), oraz EaseUS Disk Copy Home Edition?

Chodź też ostatnio jak dzwonisz do M$ i podajesz im te bloki z cyframi to kod do wpisania przysyłają ci…

SMSem :slight_smile:

Ewentualnie instalujesz system i jak system cię prosi o wpisanie licencji dajesz pomiń i potem aktywujesz go już jak masz wszystko gotowe i aktywujesz przez neta :slight_smile:

Żadko się zdarza przynajmniej mi aby system odmówił aktywacji przez neta.

Tyle że wykorzystałem już możliwość aktywacji systemu przez internet… teraz tylko telefonicznie…

Co do backupu np clonezilla, albo paragon backup & recovery :slight_smile:

Poniżej linki do dwóch tutoriali dotyczące programu Paragon Backup & Recovery oraz Clonezilla:

Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków

Tworzenie partycji Recovery przy pomocy CloneZilla/Partimage

Tworzenie obrazu dysku z poziomu programu na komputerze wzorcowym

Mnie dotyczy ten punkt-tak? Jeśli chcę zrobić obraz systemu na zainstalowanym już systemie:D

Oczywiście chodzi o ten program Paragon :slight_smile:

Cześć

Tworzenie obrazu możesz wykonać w programie z poziomu systemu (oczywiście najpierw musimy program zainstalować :wink: ). Ale możesz je również wykonać z poziomu płyty startowej.

Wszystko jasno opisane w w/w poradniku.

Znaczy mam się stosować do tego punktu: “Tworzenie obrazu dysku z poziomu programu na komputerze wzorcowym”

A nie do recovery media?

Cześć

Przecież wszystko jest jasno opisane.

Jeżeli chcesz wykonać backup z poziomu systemu stosujesz się do informacji z punktu pt.:

Jeżeli chcesz wykonać backup z poziomu płyty startowej stosujesz się do informacji z punktu pt.:

Jeżeli chcesz stworzyć płyte startową stosujesz się do informacji z punktu pt.:

Ok,poszło jak po maśle; wszystko hula. Dziękuje wszystkim.

Witam! Po instalacji nowego systemu operacyjnego, pierwszy program jaki instaluję to “Acronis True Image Home” do utworzenia obrazu dysku . Dodatkowo mała aplikacja “Token Restore” do utworzenia kopi samej aktywacji windows XP, Vista albo 7 , pod ósemką nie testowałem . Mając na innej partycji obraz dysku, łatwo przywrócić system do tego momentu. Bardzo to ułatwia życie w momencie gdy system się wysypie , albo padnie dysk. Pod warunkiem że obraz dysku mamy na innym fizycznym dysku. Wielokrotnie się przydał i żadne ponowne aktywacje i ponowne instalki nie były potrzebne.

Przywrócenie albo utworzenie obrazu dysku trwa tylko ok. 7 minut. Działa bez żadnego problemu pod ósemką i zawsze będzie to legalny oryginalny system. Wg. mnie niezbędne dla ludzi aktualizujący system bez płyty instalacyjnej.

Pozdrawiam.