Kopia/Backup windows 8

Zakupiłem Windows 8 na stronie microsoftu i mam dwa pytanka :

  1. Przy przeprowadzeniu instalacji z windowsa XP nie miałem możliwości utworzenia/ściągnięcia pliku .bin bym mógł nagrać samemu płytę DVD - jak już zainstalowany windows 8 - jak utworzyć taką płytę ?

  2. Czy licencja wersji z sieci pozwala na odinstalowanie z kompa i zainstalowanie na innym ?

Pliki z Windows8 są w folderze ESD kkóry jest ukryty , aby go zobaczyć musisz w panelu sterowania - opcje folderów ,zaznaczyć " pokarz ukryte pliki i foldery ".

W emailu, który potwierdzał Twój zakup Windows 8 jest link, dzięki któremu możesz pobrać obraz instalacyjny zakupionego oprogramowania.

Z linka ściągnąłem plik Windows8-setup.exe i po podaniu kodu przeprowadził on całą procedurę która skończyła się opcją :

  • zainstaluj teraz

  • zainstaluj później z pulpitu

Ale niestety brak opcji “ściągnij i nagraj DVD” :frowning:

Co ciekawe na screenach od microsoftu taka opcja występuje.(wersja en : http://cdn-static.zdnet.com/i/story/70/ … r-save.jpg - ja nie mam środkowej opcji!)

Jakieś inne pomysły może ?

Mam jeszcze na dysku C: katalog ESD i tam coś na kształt płyty instalacyjnej ale z samych plików bootowalnej płyty nie stworzę ?

przechwytywaniemp.png

U mnie to wygląda tak (pobierane dzisiaj na potrzeby odpowiedzi). Pobrało, sprawdziło i przygotowało ISO.

No właśnie o tym pisałem - “zainstaluj przez utworzenie nośnika” u mnie nie występuje.

Z tego co znalazłem to chyba przypadłość XP. Spróbuję jutro na firmowym z windows 7 :slight_smile:

A jak nie to jednak chyba można stworzyć DVD ze ściągniętego katalogu ESD …

Cześć

Sprawdź: How to create a bootable Windows 8 installation DVD using the ESD folder

Pod windows 7 jednak opcja tworzenia nośnika DVD z pliku ISO jest dostępna … - musi być jakiś błąd (?) pod XP ,że nie ma tej opcji …

Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: