Kopia bezpieczeństwa Systemu (lub całej partycji)

Witam. Jak wiadomo jest to bardzo dobre rozwiązanie, ile razy zdarzyło ci się coś źle zrobić itp. I ratuje tylko format, wszystko musisz instalować od nowa itp., potrzebujesz wtedy na skonfigurowanie całego systemu programów itp. Około 2-3 godziny. Pokażę ci jak możesz to zrobić w 5 minut.

Co jest ci potrzebne?

  1. Świerzy system (czy dopiero, co zainstalowany na partycji do tego przeznaczonej, wystarczy 6 GB)

  2. Dyskietka Startowa

  3. Program Ghost

Tylko zanim dojedziemy do wykonania kopi to dobrze, jeśli ustawisz wszystko w systemie tak, aby działało jak najlepiej itp., Czyli, gdy przywracasz system cieszysz się nowym systemem bez żadnych konfiguracji.

Ja u siebie wykonałem takie czynności.

  1. Utworzyłem partycję pod system o wielkości 6 GB.

  2. Zainstalowałem System.

  3. Pobrałem z Internetu najnowsze sterowniki do karty graficznej, dźwiękowej itp. (oczywiście je zainstalowałem)

  4. Zainstalowałem wszystkie programy, jakie są mi potrzebne i oczywiście od razu je skonfigurowałem do swoich potrzeb.

  5. Po instalacji itp. programów oczyściłem zbędne pliki w systemie programem Odkurzacz i wyczyściłem rejestr „RegCleaner”, sprawdziłem dysk Antywirusem itp.

Gdy ustawiłem wszystko tak, aby działało jak najlepiej i abym nie musiał nic ustawiać po przywróceniu kopii przystąpiłem do Backup.

Wykonuje się go następująco w programie Ghost

  1. Wkładamy dyskietkę startową (oczywiście przy starcie systemu)

  2. Potem dyskietkę, na której mam program Ghost lub, jeśli jest on na dysku.

  3. Uruchamiamy program

  4. Odnajdujemy Zakładki LOCAL -> TO PARTITION -> TO IMAGE

  5. Wybieramy teraz partycję, której chcemy wykonać kopię.

  6. Wybieramy teraz miejsce gdzie ma zostać zapisany obraz.

  7. Wpisujemy nazwę obrazu (rozszerzenie pozostawiamy GHO)

  8. I klikamy Save

Oczywiście rodzaj kopi wybieramy HIGH.

Pamiętaj wykonujesz tutaj obraz całej partycji nie samego SYSTEMU.

Podczas odtwarzania kopi stracisz wszystko, co było zapisane na partycji systemowej. Czyli masz znów czysty system.

Odtwarzanie:

Odnajdujemy Zakładki LOCAL -> TO PARTITION -> From IMAGE -> I podajemy partycję

Nie można i dobrze o tym wiedziałeś :evil:

Kasuję - squeet