Kopia dysku na inny dysk


(Ppsirius) #1

Musze wymienić dysk więc zrobiłem obraz w norton ghoscie i wszystko ładnie się niby przekopiowało pozaznaczałem opcje że to dysk rozruchowy, więc niby wszystko powinno być dobrze. Po odpaleniu kopi system się ładuje ale po nim wyskakuje tak jak by bluescreen. Nie jest on typowy bo przeważnie takowy zapełnia tekstem cały ekran w tym przypadku parę linijek tekstu na górze. Chciał bym więc zapytać jak mogę rozwiązać ten problem może użyć jakiejś innej metody lub programu. Dodam że reinstalacja systemu nie wchodzi w grę.


(MarS) #2

Z płatnych Acronis Migrate Easy http://www.acronis.com/homecomputing/pr … grateeasy/

Z bezpłatnych Paragon Partition Manager 11 Free Edition i opcja “copying and migration” http://www.paragon-software.com/home/pm … nload.html


(Gregorsi) #3

Można też użyć clonezilli http://clonezilla.org/, jeżeli możesz podpiąć oba dyski do komputera to użyj opcji device-device. Jeżeli nowy dysk jest większy będzie trzeba porozciągać partycje przy pomocy gparted, jeżeli mniejszy mogą być kłopoty z przeniesieniem danych za pomocą opcji device-device.


(Unga Unga) #4

http://www.easeus.com/disk-copy/disk-copy.htm


(Piotrkijak) #5

Norton Ghost, Acronis True Image, oprócz tego http://www.google.pl, wpisujesz programy do tworzenia kopii zapasowej dysku i wyskakuje Ci tego w cholerę i ciut ciut. Program akurat nie koniecznie musi mieć możliwość przenoszenia partycji z dysku na dysk, wystarczy utworzyć zwykły backup, obejmujący wszystkie pliki i foldery, włączyć przywracanie i jak dysk docelowy wskazać nowy dysk. Nawet nie trzeba dzielić na partycje.