Kopia dysku

no wiec tak postawiłem na nowo winde xp zainstalowałem niezbedne programy tak ze system chodzi najlepiej tak jak powinno byc i chciałbym zrobic takie cos zeby nie instalowac tego na nowo po formacie tylko zeby to wszystko znowu było tak jak kiedys tzn chodzi mi zeby zrobic kompie dysku czy cos w tym stylu.probowałem nortonem ghostem ale nie wiedziałem jak bo niestety jest po angielsku.jak moge to zrobic?

W piśmie Ekspert Komputer Świat (więc za cenę 9 zł z groszami)

http://www.komputerswiat.pl/ks/archiwum/ksxp0305.html

można wejść w posiadanie programu Paragon Drive Backup,

który przeznaczony jest właśnie dokładnie do tego celu.

Możesz wykonać kopię dowolnej partycji i umieścić ją bądź na innej partycji bądź też na płytach CD lub DVD (program podzieli kopię na kilka plików mieszczących się na tych nośnikach).

Na płycie z w/w pisma Ekspert, oprócz samego programu, jest zamieszczony również obraz ISO do zgrania na płytę, która stanowić może bootowalną płytę do uruchomienia komputera i odtworzenia partycji systemowej z kopii zrobionej programem Paragon Drive Backup.

Program jest bardzo prosty w obsłudze i na dodatek w polskiej wersji językowej.

Ponadto w numerze 12/2005 EKSPERTA Komputer Świata ukazała się pełna wersja Paragon Exact Image 7.0 (jest to nowsza wersja ale po angielsku).

Program służy do wykonywania obrazów partycji i ich szybkiego odtwarzania.

http://www.komputerswiat.pl/ks/archiwum/ksxp1005.html

Mam PDB 6, tyle, że w wersji niemieckiej. I mam pytanie do sdar’a lub kogokolwiek innego kto się orientuje :slight_smile: Jak tam można nagrać obraz dysku na płytę DVD, tak by była to płyta bootowalna ?? Mam podprogramik Floppy Build Wizard, ale nim można nagrać tylko dyskietki, które awaryjnie uruchamiają PDB. Gdybym miał stacje dyskietek byłoby po problemie, ale niestety takowej nie posiadam i potrzebuje mieć płytę bootowalną. Prosze o wskazówki